1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. KPSS sınavı aranmaksızın personel alınacak!
KPSS sınavı aranmaksızın personel alınacak!

KPSS sınavı aranmaksızın personel alınacak!

Spor Genel Müdürlüğü, KPSS aranmaksızın kadro alımı için Maliye Bakanlığı ve Başbakanlığa dilekçe verdi.

A+A-

Spor Genel Müdürlüğü,KPSS sınavı aranmaksızın personel alımı için Maliye Bakanlığı ve Başbakanlığa dilekçe verdi. Bu yöntemle 2011 yılında da 250 kişilik personel alınmıştı.

Spor Bakanlığı ve Federasyonlar bünyesine KPSS sınavı aranmaksızın alınacak personelde 2. Antrenör belgesi ve 3 defa milli olma şartı aranacak. Maliye Bakanlığının kadro açması halinde, sınava girmeden alınacak olan personelin ataması ise 31 Aralık 2012 tarihinde yapılacak. Beden Eğitimi Spor Yüksek okulu mezunlarının yararlacağı bu atamadaki şartlara uygun olanlar KPSS sınavına girmeden atanacak. Spor Bakanlığı 2011 yılında da aynı yöntemle 250 kişi daha işe almıştı.

Bu alım en çok federasyonları sevindirdi. Milli Eğitim Bakanlığı KPSS sınavı ile işe girme şansı olan Besyo mezunları, bu uygulama ile spor kadrosunun genişletilmesi düşünülüyor. Bazı federasyonlarda ise sözleşmeli antrenörler çalışıyor. Voleybol Federasyonu'nun lisesinde kadrolu Öğretmen personel yok. Mevcut voleybol dersine sözleşmeli antrenörler giriyor. Bu uygulama ile alınacak 250 personel içersinde branşları olan anrenörlere eğitim aldıkları dalda hizmet verme şansı doğmuş oldu.