1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. KPSS'ye Girenler Dikkat
KPSS'ye Girenler Dikkat

KPSS'ye Girenler Dikkat

ÖSYM,Yerleştirme yapacağını iddia ederek, adaylardan para alan kişilerin bulunduğu açıkladı.

A+A-
ÖSYM, KPSS Sınavı sonucu yapılacak olan yerleştirmelerde adaylardan hiç bir ücret talep edilmediğini açıkladı.Kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştirme yapacağını iddia ederek, adaylardan para alan kişilerin bulunduğu vurgulanan açıklamada, şöyle denildi:

“2012-KPSS sonuçları açıklanmıştır. Adaylar bu sonuçlara bağlı olarak 19-28 Kasım tarihleri arasında KPSS 2012/2 Tercih Kılavuzu’nda bulunan kadro ve pozisyonlardan tercihlerini yapacaklardır. Tercihler, ÖSYM’nin internet adresinden adayın TC kimlik numarası ve şifresi girilerek yapılacaktır. Tercihler yapılırken tercih edilmek istenen kadro ve pozisyonun koşulları dikkatlice incelenmelidir. Tüm yerleştirme işlemlerinde olduğu KPSS’de de yerleştirme işlemi tamamen bilgisayarla, adayların puanlarına, tercihlerine, kadro ve pozisyonun koşullarına göre yapılmaktadır. Yerleştirme işlemleri tamamlandıktan sonra yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin internet adresinden adaylara duyurulmaktadır.

Yerleştirmeye ilişkin sayısal bilgiler ve yerleştirme sonucunda oluşan en küçük ve en yüksek puanlar da, tüm öğrenim düzeylerinde ayrı ayrı olmak, üzere adaylarla birlikte kamuoyunun bilgisine sunulmaktadır. KPSS 2012/2 Tercih Kılavuzu’nda yer alacak kadro ve pozisyonlara başka bir şekilde yerleştirme yapılması söz konusu değildir.”