1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Kritik TFF toplantısı sona erdi
Kritik TFF toplantısı sona erdi

Kritik TFF toplantısı sona erdi

Kulüpler Birliği arasındaki toplantı sona erdi...

A+A-
Futbol Federasyonu'nun İstinye'deki binasında gerçekleştirilen toplantı saat 16.00'da başladı. Yaklaşık iki saat süren bu toplantıda kulüpler Spor Toto Süper Lig ve Bank Asya 1. Lig'in başlangıç tarihinin ertelemesi kararıyla ilgili olarak federasyona destek verdi.
 
Toplantının ardından Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, Türkiye Futbol Federasyonu'nun aldığı kararın arkasında olduklarını ve bu kritik süreçte erteleme kararını doğru bulduklarını söyledi.
 
Futbol Federasyonu'nun İstinye'deki binasında gerçekleştirilen toplantı öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, her şeyin yolunda gittiğini ifade ederek, "Federasyonumuzun şu anda yaptığı çalışmalar doğrultusunda bence her şey iyi gidiyor. Zaten federasyonumuza güvenimizi ve desteğimizi belirtmiştik. Bugün burada bulunmamızın sebebi de bu zaten. Benim özel bir talebim yok, bundan önce de olmadı. Ben kamunun isteklerini ve beklentilerini dile getirdim. Bundan sonra da yapacağım şey kamuya tercüman olmak" dedi.
 
Aysal, Süper Lig'in 9 Eylül'de başlayacak olmasıyla ilgili ise "Bence iyi bir tarih" yorumunu yaptı.