1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Küçük Kızın Kafası Sürekli Büyüyor
Küçük Kızın Kafası Sürekli Büyüyor

Küçük Kızın Kafası Sürekli Büyüyor

Küçük Sümeyye'nin yakalandığı amansız hastalık nedeniyle kafası sürekli büyüyor

A+A-

 Doğuştan kafatasında sorun bulunan Hızni ve Azize Gökalp çiftinin bir buçuk yaşındaki kızları Sümeyye’nin kafası sürekli büyüyor.YARDIM BEKLİYOR
Doğumdan bir ay sonra anormalliği fark edilen Sümeyye’nin kafası, normalin 2 katı büyüklüğünde. Her geçen gün kafası büyüyen Küçük Sümeyye, görenlerin yüreğini burkuyor.
Batman'da Huzur Mahallesi 513 sokak 5 numarada ikamet eden Hizni ve Azize Gökalp çiftinin 6. çocuğu olan bir buçuk yaşındaki Sümeyye, tedavi olmak için yardım eli bekliyor.

3 ayda bir aldığı 670 TL engelli maaşıyla ailenin geçimini sağlamaya çalışan acılı baba, ekonomik nedenlerden dolayı kızını tedavi ettiremediğini ifade etti.


Doğduktan bir ay sonra Sümeyye’nin kafasının büyümeye başladığını fark ettiğini belirten Baba Hızni Gökalp, “Birkaç kez Diyarbakır’a tedaviye götürdük. Kafatası kemiklerinde kayma olduğu söylendi. En son gittiğimizde mutlaka ameliyat olması gerektiği belirtildi. Ameliyat olmazsa kafasının her geçen zaman daha da büyüyeceği ve gözlerinde kayma yaşanacağı söylendi. Ameliyat için Ankara’ya gitmemiz gerekiyor. Ancak maddi durumumuz elvermediği için gidemiyoruz. Tedavi olmazsa okula gidemeyecek, çocukların içine çıkamayacak. Bu, beni çok üzüyor. Kızımın tedavisinin yapılmasını, sağlığına kavuşmasını istiyorum." dedi.

Anne Azize ise kızı için çok üzüldüğünü belirterek, kafası sürekli büyüyen Sümeyye’nin tedavisinin yapılması için hayırseverlerden yardım istedi.