1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Kulüpler birbirine girdi!
Kulüpler birbirine girdi!

Kulüpler birbirine girdi!

Fener'e verdibiz bizde para isteriz!

A+A-

GERGİNLİK ŞENER'İN RESTİYLE BAŞLADI

Şike soruşturmasının gölgesindeki Türk futbolu tarihinin en karışık günlerini geçiriyor. Trabzonspor Başkanı Sadri Şener'in, "Futbol Federasyonu varsa ben gelmem" restiyle günler öncesinden konuşulan iftar yemeğinde çok sert tartışmaların yaşandığı ortaya çıktı. İşte o gece yaşananlar...

MEKANDA BUZ GİBİ BİR HAVA ESTİ!..

Yemeğin ardından kulüp temsilcileri konuşma yapmak için kürsüye geçmeye başladı... Başkan Ünal Aysal yurt dışında olduğu için G.Saray'ı temsil eden 2. Başkan Adnan Öztürk, resmi siteden yaptıkları açıklamanın nedenlerini anlattı. Bu konuşma sırasında F.Bahçe Asbaşkanı Murat Özaydınlı'nın, "Bu adam saçma sapan konuşuyor" demesi mekanda buz gibi bir hava estirdi. Fakat Öztürk'ün de yanıtı gecikmedi: "O zaman kürsüye sen gel de düzgün konuş..."

FENER'E VERDİNİZ BİZ DE PARA İSTERİZ

İkili arasındaki gerginlik daha da büyümeden önlenirken konuşma sırası kendisine gelen Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören de çok sert ifadeler kullandı... Demirören, G.Saray ve Trabzon'u kastederek, "Türk futbolu bir gemi... Ve bu gemiyi batmadan kurtarmalıyız. Fakat gemiyi ilk olarak fareler terkeder" diye konuştu. Demirören, TFF'nin tesisler için F.Bahçe'ye para vermesine de "O zaman biz de para isteriz" tepkisini gösterdi.

SONUÇLARA HEP BİRLİKTE KATLANIRIZ

Kürsüye son olarak Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar çıktı... Galatasaray'ın açıklamalarına tepki gösterin Aydınlar, "Bu günü tarihe not düşün. Galatasaray, Türkiye'yi UEFA'ya ihbar etmiştir. Artık bundan sonra yaşanacakların sonuçlarına hep beraber katlanacağız" açıklamasını yaptı. Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl da Ünal Aysal ve Ali Dürüst'ün farklı açıklamalar yaptığını belirtip, "Laurel ve Hardy gibisiniz" dedi.

FİKİR BABASI YAYINCI KURULUŞ MU?

Futbol Federasyonu'nun yeni sezonda uygulamak istediği playoff sistemi sonrası tüm gözler ligin yayıncı kuruluşu Lig TV'ye çevrilmiş durumda. İddialara göre sistemin fikir babası Lig TV.

SON AYLARDA BÜYÜK GELİR KAYBI YAŞADI

Son gelişmeler üzerine Lig TV'nin gelir kaybı yaşadığı, bu nedenle TFF'ye play-off sistemini önerdiği iddia ediliyor.