1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Kupa gelmeden husumet bitmez
Kupa gelmeden husumet bitmez

Kupa gelmeden husumet bitmez

Söğüt, Fenerbahçe maçında çıkan olayların haksızlığa karşı bir patlamanın ürünü olduğunu ifade etti.

A+A-

Trabzonspor Taraftarlar Birliği Başkanı Adem Söğüt, Fenerbahçe maçında çıkan olayların haksızlığa karşı bir patlamanın ürünü olduğunu ifade etti. Verilmeyen kupanın yanı sıra TFF ve hakemlerin yanlı tutumlarının üzerine Trabzon Valisi’nin yaptığı açıklamaların maçta tepkiye dönüştüğünü kaydeden Söğüt, "2004 yılındaki Cem Papila olayı ve geçtiğimiz günlerde yaptığımız haksızlığa karşı yürüyüşlerde Trabzonspor taraftarı medeni bir şekilde hakkını aramıştır.

Maç günü yapılanları tabii ki tasvip etmiyoruz ama yukarıda belirtiğim etkenler olayların fitilini ateşlemiştir" dedi. "Fenerbahçe ile aramızdaki husumetin son bulması için kesinlikle 2010-2011 sezonu şampiyonluğumuz iade edilmelidir" diyen Söğüt, şöyle devam etti: "Adalet yerini bulmadan bu olaylar ister istemez devam edecektir. UEFA’sından, CAS’ından mahkemesine kadar TFF hariç her kurum şampiyonluğumuzu onaylayıp şike yapıldığına hüküm vermiştir. TFF’nin başında olan zatın şike sürecinde başında bulunduğu Beşiktaş kulübünün de şikeye bulaştığı için kupamızı iade edememesi, şampiyonluğumuzu vermemesi doğaldır. Verdiği gün kendisinin de emek hırsızı olduğu tescillenecektir." Söğüt, "İki polis memurunun yapmış olduğu ahlaksız konuşmalar tabii ki emniyetimizi bağlamaz" dedi.

PFDK'nın verdiği 6 maçlık seyircisiz oynama cezasının çok ağır olduğunu savunan Söğüt, şöyle konuştu: "Sahaya atılan bir iki taştan ve yanıcı maddeden başka bir şey yoktu. Beşiktaş-Galatasaray maçında 10 bine yakın insanın sahaya inmesine rağmen Beşiktaş'a verilen ceza ortada. Başkanımız bu cezaya itiraz etmelidir. Türk futbolunu bu kaos ortamına getiren ve futboldan soğutan bu federasyonun derhal istifa etmesi gerekmektedir."