1. YAZARLAR

  2. HALİL ŞANLI

  3. KUTLANACAK HABER VE BİTEN DENİZ!
HALİL ŞANLI

HALİL ŞANLI

Yazarın Tüm Yazıları >

KUTLANACAK HABER VE BİTEN DENİZ!

A+A-
Yerel gazetecilik adına Karadeniz gazetesi ve   trabzonhaber.com.tr isimli sitemiz  müthiş bir habere imza attı. Bazılarına rahatsızlık vermiş olsa da, habercilik adına   spor servisindeki arkadaşlarımızı kutluyorum. Şenol Güneş Kore’de özetle açıklıyor:
 ‘ Daha kararımı vermedim. Bir yıl daha sözleşmem var ama göreve devam edip etmeyeceğime   Türkiye’ye döndüğümde karar vereceğim. Huzur arıyorum’!
Yerel medya bu haberi atlarken Karadeniz gazetesi ve sitemiz olayı manşetine taşıyarak dört dörtlük bir habercilik yapmanın haklı   gururunu yaşıyor. Birleri bu haberi karalama yolunda gayret sarf etse de, onlara ;  ‘Güneş balçıkla sıvanmaz’ atasözünü hatırlatmak isterim. Sayın Şenol Güneş’le Kore’ye,  üstelik   Güneş hocanın davetlisi olarak giden gazeteciler sayın Ergun Ata ve sayın Cevat Kol’da   hocanın Kore’de yaptığı bu açıklamaları aynen doğruladılar. Bununla kalmayıp gazetelerinde de   haber olarak sayfalarına yansıttılar. Oysa Trabzonspor’un sayın Başkanı   ‘Şenol Güneş’le   hiçbir sorunları olmadığını’ söylemişti. Biz alıştık Başkan’ın toplumu    doğru olmayan beyanlarla defalarca aldatmasına! Ama hala anlamayanlar;  ‘Ben Trabzonsporluyum’ diyorsa şaşarım onların akıllarına…
 Trabzonspor teknik direktörü göreve dem eder veya etmez ! Çünkü kendileri Ha-vet mantığından hiç sapmamıştır bugüne kadar. Yani    ‘hayır’  veya ‘evet’ yerine hep kararsızlık örneği sergilediği için, yarın Kore dönüşü ayrılması veya göreve devam etmesi sürpriz karşılanmamalı! Fakat ‘Hocamızla hiçbir sorunumuz yok. Kendisinin istediği transferleri yapacağız’    diyenlerin      sayın Güneş’in Kore’de yaptığı açıklamalar sonrasında    ‘kocaman bir palavradan’ ibaret olduğu aşikardır. Kanımca bu haberi karalama amacı güdüp, kuyruk acısı   başka olanların   insanlıkla zerre alakaları varsa , Başkana   hesap sormaları daha doğru olur. Bu şehrin ‘safkan’ Trabzonsporlularının artık uyumaktan vazgeçip harekete geçmesi, ayağa kalkması  şarttır. 
Bir de Trabzonspor başkanının şu sözüne bakalım :
 ‘Ekonomik kriz nedeniyle Türkiye'de büyük transfer yapabilen takım sayısının belli sayıda olduğunu biliyoruz. Bizim ekonomik gücümüz de bellidir. Trabzonspor'un da ihtiyaçlarına göre transfer yapacağız’ !
Hani borçları   dört yıldır takla attırmakla övünen Başkan ! Şimdi mi geldi aklınıza Trabzonspor’un ekonomik gücünün ne olduğu ve ne olabileceği ! Dört yıldır; ‘Trabzonspor bu kadar sıradan, hatta ‘çöplük’  yabancılara bu paraları veremez’ diyen bizler; neden günah keçisi  seçildik. Topluma neden hedef gösterildik. Demek ki değirmenin suyu tükenince bizim başkanımız  şimdi uyanmış ! ‘Haydi balığa gidelim sayın Başkan’  diyeceğim de ortada artık bir deniz de  kalmadı ki !
 
Önceki ve Sonraki Yazılar