1. HABERLER

  2. BİLİM-TEKNOLOJİ

  3. Lenovo PC'nin lideri oldu
Lenovo PC'nin lideri oldu

Lenovo PC'nin lideri oldu

Lenovo, IDC raporuna göre bilgisayar alanında yüzde 17,7 pazar payı ile dünyadaki liderliğini sürdürdü.

A+A-

Lenovo Türkiye’de de geçen yıl başlattığı yeniden yapılanma stratejisinin sonucunda hem PC pazarının hem de dizüstü bilgisayar pazarının birincisi oldu.

Saniyede 4 cihaz sattı

İkinci finansal çeyrek boyunca 9,8 milyar dolar dönem geliri elde eden şirket art arda 18 çeyrek boyunca pazarın genelinden daha fazla büyüyen marka oldu. Çeyrek dönem boyunca dünyada her saniye 4 Lenovo ürünü satıldı.

Yüzde 95 büyüdü

Şir­ket, yüz­de 11,3 ora­nın­da kü­çü­len PC pa­za­rı­na rağ­men geçen yıla göre yüz­de 95,4 bü­yü­ye­rek, yüz­de 18,2 pa­zar pa­yı­na ulaş­tı. Şirket, Tür­ki­ye’de ay­rı­ca yüz­de 11 kü­çü­len di­züs­tü bil­gi­sa­yar pa­za­rın­da da yüz­de 23,6 pa­zar pa­yı ile li­der­li­k koltuğuna oturdu.

Moto G PAZARA ÇIKTI

Mo­to­ro­la, 4.5 inç­lik ye­ni akıl­lı te­le­fo­nu Mo­to G’­yi ta­nıt­tı.1280x720 pik­sel çö­zü­nür­lü­ğüy­le ge­len ci­haz 1.2 Ghz sa­at hı­zın­da 4 çe­kir­dek­li iş­lem­ci­den olu­şu­yor. HDR, pa­na­ro­ma ve se­ri çe­kim mod­la­rı­na sa­hip 5 me­ga­pik­sel çö­zü­nür­lü­ğün­de ar­ka ka­me­ra ile ge­len ci­ha­zın ön ka­me­ra­sı ise 1.3 me­ga­pik­sel çö­zü­nür­lü­ğe sa­hip. Mo­to G, 2014 Ocak ayı­na ka­dar 4.4 Kit Kat gün­cel­le­me­si de ala­cak.

Pioneer TV üretecek

33 yıl önce televizyon üretimine son veren Pioneer, İngiliz perakendeci Dixons ile yeniden pazara girmeyi planlıyor. Bunun için ortaklık kuran iki firma, ilk etapta 40, 46 ve 55 inç ekran boyutuna ve 1080p çözünürlüğe sahip Full HD LED televizyonları satışa sunmayı planlıyor.

Televizyonların bunun yanında 3D, HDMI (üç adet), USB (üç adet) ve Wi-Fi desteğine sahip olacağı söyleniyor.

KAYNAK - BUGÜN GAZETESİ