1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Libya'da neler oluyor?
Libya'da neler oluyor?

Libya'da neler oluyor?

Libya'nın Başbakanı Ali Zeydan Trablus'ta otelden kaçırılması ve serbest bırakılmasının ardından yaptığı açıklamada beni kaçıranlar, istifamı istiyordu ama istifa etmeyeceğim dedi.

A+A-

 LİBYA'nın başkenti Trablus'ta kaldığı Corinthia Oteli'nden bu sabah yaka paça götürülen Başbakan Ali Zeydan'ın İçişleri Bakanlığı'nca gözaltına alındığı ortaya çıktı. Öğle saatlerinde serbest bırakılan Zeydan, "Allah'a şükür iyiyim. Beni kaçıranlar, istifamı istiyordu" dedi.

Libya Dışişleri Bakanı Muhammed Abdülaziz, "(Zeydan) serbest bırakıldı. Ama hangi şartlarda serbest bırakıldığı konusunda henüz bilgimiz yok" dedi.

Libya Hükümet Sözcüsü Muhammed Kaber ise hükümet binasına dönen Zeydan için "Özgür ama serbest bırakılmadı" dedi. Zeydan'la ilgili "serbest bırakılmadı" tabirini kullanan Kaber'in ne demek istediği anlaşılmadı.

Libya resmi haber ajansı, İçişleri Bakanlığı için çalışan eski isyancılar tarafından otelden alınan Zeydan'ın bakanlığa bağlı Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldüğünü bildirmişti. Muammer Kaddafi'yi deviren ve artık İçişleri Bakanlığı için çalışan eski isyancılar, Trablus'ta güvenliğin sağlanmasına yardımcı olmakla görevli.

Zeydan, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "Allah'a şükür iyiyim. Beni kaçıranlar, istifamı istiyordu. Ama istifa etmeyeceğim" dedi.