1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. LİGİN EN İYİ MAÇIYDI!
LİGİN EN İYİ MAÇIYDI!

LİGİN EN İYİ MAÇIYDI!

Trabzonspor teknik direktörümüz Mustafa Akçay, maç sonrası şöyle konuştu:

A+A-

“Genelde Avrupa müsabakalarından sonra bütün takımlarımız form düşüklüğü yaşarlar. Ancak bu akşam maçın başından sonuna kadar maçı iyi götürdük. Mental olarak maça iyi hazırlandık. Maçı istediğimizi düşünüyorum. Futbol bu, küçük hatalar büyük sonuçları getirebiliyor. Birinci golden çok yediğimiz ikinci golü değerlendiriyorum. Uyuduğumuz dönemde golü yedik. Bu dönemde konsantrasyonumuz yüksek olmalıydı. Tekrar maçı döndürmek için istekli olmamıza karşın sahadaki duruşumuzu bozduk. İstedik ancak kontrolü elimizden kaybettik. Ancak çok sürmedi. Bir puanı geri aldık. Üç puan olarak düşündüğümüz bu maçı bir puanla kapatmak bizi üzdü. Ancak 90. Dakikada puanı kurtarmak olumluydu. Bütün futbolcularımı kutluyorum emeklerinden dolayı.

Bu akşam ligin en iyi maçlarından birini oynadığımızı kabul ediyorum.

Transfer dönemi yaklaşıyor. Oyuncularımızın sorumluluklarını biraz daha fazla hatırlamaları gereken bir dönemdeyiz. Hafta içinde maçtan döndüğümüzde yaptığımız antrenmanlarda bu işi başarabileceğimizi ve yukarıyla puan farkını kapatmamız gerektiğini konuştuk. Karakterli bir kitle ile oynuyoruz ve bu akşam sorumluluklarını yerine getiriyorlar.

Trabzonspor tarihinde Juventus gibi takımlarla eşleşmiştir. Bu tür takımlarla Avrupa’da ilerleyen turlarda zaten karşılaşacaktık. Kaliteli bir takımla erken karşılaşacak olmamızın bizim için bir avantaj olacağını düşünüyorum.

Kondisyoner planımız sezon başından bu yana vardı. Ancak seviyesi yüksek kondisyonerlerle görüşmelerimizde oldu. Ancak ortak bir noktada buluşamadık. Sanıyorum ikinci yarıya bir kondisyonerle başlayacağız.”