1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Liseli Gencin Korkunç İtirafı!
Liseli Gencin Korkunç İtirafı!

Liseli Gencin Korkunç İtirafı!

Sevgilisini Elleriyle Boğarak Öldürdü..

A+A-

Adana'da 19 yaşındaki liseli sevgilisi T.G.'yi elleriyle boğarak öldürdüğü iddiasıyla ömür boyu hapsi istenen tutuklu sanık 23 yaşındaki T.C.B.'nin yargılanmasına başlandı. Sanık T.C.B., T.G.'yi, 4 aylık bebeklerini kürtajla aldırdığını anlatınca öldürdüğünü söyledi.

 

Elde edilen bilgilere göre olay şu şekilde gerçekleti: T.C.B, lise son sınıf öğrencisi T.G.'ye aşık oldu. T.C.B., kızın ailesinin karşı çıkması üzerine evlenmek amacıyla T.G.'yi kaçırdı. Ailelerin araya girmesi üzerine kız ailesine teslim edildi. Olay günü de mahalledeki okulun bahçesinde konuşmak için kızla buluşan T.C.B., kendisinden ayrılmak isteyen T.G.'yi, boğazını sıkarak öldürdü. Gözaltına alınan T.C.B, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

 

T.C.B. hakkında 'kasten öldürme' suçundan ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı. 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına başlanan sanık T.C.B., T.G. ile 2 yıl arkadaşlık yaptıklarını ve 2 kez de birlikte kaçtıklarını söyledi. İlkinde Antalya'ya gidip cinsel ilişkiye girdiklerini, ikincisinde ise Sakarya'nın Karasu İlçesi'ne gittiklerini ileri süren T.C.B., "Kaçmadan önce bana hamile olduğunu söyledi. Nikah işlemlerini başlattık. Ancak nikah yapamadan, 'Kardeşim hastaymış. Gidip bir hafta sonra tekrar döneceğim' diyerek Adana'ya döndü. 2-3 hafta bekledim, dönmedi. Telefonu da kapalıydı. Ben de bir şey olduğunu düşünerek döndüm" dedi.

 

Sanık T.C.B., olay gününü de şöyle anlattı:

"Olay günü, T.G. beni telefonla aradı. Buluştuğumuzda 4 aylık bebeğimizi kürtajla aldırdıklarını söyledi. Bu yüzünden tartıştık. Bir dolmuş şoförüyle de arkadaşlık yaptığını söyledi. Gerisini hatırlamıyorum. Öldüğünü de emniyette ifade tutanağını imzalarken öğrendim. Pişmanım. Böyle olmasını istemezdim."

 

Öldürülen T.G.'nin annesi Teslime ile babası Ö.G. ise sanığın kürtaj konusunda yalan söylediğini belirterek şikayetçi olduklarını ifade etti.

 

Mahkeme heyeti, Adana Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsi kapsamında T.G.'nin kürtaj yaptırıp yaptırmadığı konusunda tespit yapıldıysa bu konuda bilgi istenmesine, Sakarya Karasu Belediyesi'ne nikah başvurusu yapılıp yapılmadığının sorulmasına ve sanığın da İstanbul Adli Tıp Kurumu'na sevk edilerek akıl sağlığının araştırılmasına karar verip duruşmayı erteledi.