1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Liselilerin Aşiret Kavgası!
Liselilerin Aşiret Kavgası!

Liselilerin Aşiret Kavgası!

Kavga çarşı merkezine de sıçradıyınca...

A+A-

Şırnak'ın Silopi Lisesi'nde öğrenciler arasında çıkan kavga sonucu çok sayıda öğrenci fenalaşarak hastaneye kaldırıldı.
Şırnak'ın Silopi Lisesi'nde öğrenciler arasında çıkan kavga sonucu çok sayıda öğrenci fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. Okul binasında ise tahmini 35 bin TL'lik hasar meydana geldi. Kavga daha sonra çarşı merkezine sıçradı. 

Olay, Şırnak'ın Silopi ilçesinde öğle saatlerinde meydana geldi. İki aşiret mensubu öğrencisi arasında çıkan kavga büyüyerek bütün okula sıçradı. Okul yönetiminin polis ekiplerine haber vermesi ile olay yerine gelen Çevik Kuvvet ekipleri gaz bombaları ile kavgaya müdahale etti. Çok sayıda ambulansların sevk edildiği aşiret kavgası nedeni ile okul binasında 35 bin TL'ye yakın zarar meydana geldi. Okul bahçesine atılan gaz bombalarından etkilenen 35 i kız 60'a yakın öğrenci fenalaşarak baygınlık geçirdi. Sokak aralarına kaçan öğrencileri kovalayan polis ekiplerine taşlı saldırı düzenlendi. 

Yaşanan kavga sonrası olay yerine gelen Silopi İlçe Milli Eğitim Müdürü Sait Uysal, kavganın sebebini henüz öğrenemediklerini, öğrenciler arasında çıkan kavganın bütün okula yayıldığını ve gaz bombasından etkilenen öğrencilerin ambulanslar ile Silopi Devlet Hastanesi'ne götürüldüklerini belirtti.

Aşiret kavgası sonrası okul yarım gün tatil edildi. Hastaneye kaldırılan öğrencilerin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi. 

Öte yandan, kavga daha sonra ilçe merkezine sıçradı. Polislerin gaz bombası ile müdahale ettiği kavgada bazı esnaflar kepenklerini kapatmak zorunda kaldı.