1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Londra Olimpiyat Oyunları!
Londra Olimpiyat Oyunları!

Londra Olimpiyat Oyunları!

Başbakan,Elinden Türk Bayrağını Bırakmadı.Emine Erdoğan:"Fanatik Değilim Ama"...

A+A-

Londra Olimpiyat Oyunları'nın açılış törenlerine katılmak için Londra'da olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, A Milli Kadın Basketbol Takımı'nın Angola'yı 70-52 yendiği karşılaşmayı eşi Emine Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Uğur Erdener ile birlikte takip etti.

 

"TÜRKİYE'YE BÜYÜK MOTİVASYON OLACAK"

Başbakan Erdoğan karşılaşmanın sonunda millilerimiz tebrik etti. Olimpiyat Oyunları'na İstanbul'un adaylığı konusunda da bir açıklama yapan Erdoğan, "Güzel bir başlangıç oldu. Sporcularımızın Olimpiyatlardaki ilk maçlarına böyle başlaması iyi bir motivasyon oldu. Genç kuşaklara örnek olacaklar. Olimpiyatlara diğer ülkelereden daha hazırız. Dünkü açılış muhteşemdi teknolojiyi çok güzel kullanmışlar" dedi.

 

EMİNE ERDOĞAN: "FANATİK DEĞİLİM AMA ELİMDEN GELDİĞİ KADAR KARŞILAŞMALARI TAKİP EDİYORUM"

 

Karşılaşma arasında Doğan Haber Ajansı Muhabiri Aynur Tattersall'ın sorularını yanıtayan Emine Erdoğan, millilerimizi izlemekten büyük zevk aldığını ifade ederek, tüm sporları sevdiğini fanatik olarak hiçbir spor dalını takip etmediğini ancak bütün sporlar dallarına ilgisi olduğunu söyledi.

 

Bugünkü karşılaşmada Bayan Milli Takımımızın çok başarılı olduğunu dile getiren Erdoğan "İzlerken büyük keyif aldım" dedi.