1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Lucescu'nun bu açıklamaları her şeyi belli ediyor!
Lucescu'nun bu açıklamaları her şeyi belli ediyor!

Lucescu'nun bu açıklamaları her şeyi belli ediyor!

İşte detaylar...

A+A-

 Gelecek sezon Trabzonspor'a teknik direktör olması beklenen Mircea Lucescu, Shakhtar ile kamp yaptıkları İspanya'nın Pinatar bölgesinde La Verdad gazetesine açıklamalarda bulundu.

Gelecek sezon Trabzonspor'a teknik direktör olacağı iddia edilen Mircea Lucescu, Shakhtar ile kamp yaptıkları İspanya'nın Pinatar bölgesinde La Verdad gazetesine konuştu.

Transfer veya futbola değinmeyen Lucescu; "futbol şu anda Donetsk'te en son dikkat edilecek şey. Donetsk'te şu anda savaş var ve oldukça da zorlu. İnsanlar her gün ölüyor, belki batı medyasında pek haber olmasa da. Umarım politikacılar bu çılgın savaşı bir an önce durdurur. Çünkü insanlar orada çok büyük acılar çekiyorlar.

Biz evimizden bin km uzakta Lviv'de oynuyoruz maçlarımızı. Bizim stadımız Dombass Arena, Avrupa'nın en güzel statlarından birisi. Stadımızı kullanamıyoruz çünkü orası şu anda savaşta zarar gören insanlar için kullanılıyor. Her maçımız da misafir gibiyiz. Lviv'deki taraftarlar genelde Dinamo Kievliler olduğu için hep deplasmanda oynuyoruz" itirafında bulundu.

Rumen teknik adam daha önce yaptığı açıklamalarda Ukrayna'daki savaş halinin devam etmesi durumunda Shakhtar ayrılacağını açıklamıştı.

Kaynak: La Verdad