1. HABERLER

  2. KÜLTÜR-SANAT

  3. Macera ve komedi dolu Buz Devri 5
Macera ve komedi dolu Buz Devri 5

Macera ve komedi dolu Buz Devri 5

Animasyon filmlerini sevenlerin vazgeçilmez klasikleri arasında buz devri kesinlikle yer alıyordur.

A+A-

     Animasyon filmlerini sevenlerin vazgeçilmez klasikleri arasında buz devri kesinlikle yer alıyordur. Serinin ilk filmi 2002 yılında vizyona girdiğinden beri buz devrinin sevimli kahramanları küçük, büyük herkesi kendine bağlamayı başarmıştır. Şimdide serinin son filmi buz devri 5 geliyor. Bu film Buz Devri 5 izle ile izlenmektedir. Filmlerin her dakikası macera ve komedi doludur. Bu animasyon filmlerini izlerken kahkahalarınıza engel olamazsınız.

 

      Efsane seri, yönetmenliğini ChrisWegde ve Carlos Saldanha’nın yaptığı buz devri ile başlıyor. Serinin ilk filminde kahramanlarımızla tanışıyoruz ve onların korkusuzca bir bebeği korumak için verdikleri mücadeleyi izliyoruz. Filmde üç kafadar olan mamut, kaplan ve miskinin birbirine uyumsuz ama bir o kadar da bağlı dostluklarını gözlemliyoruz. Mamut Manfred, kahverengi, biraz huysuz ve türünden geriye kalan tek mamuttur. Sid; o tam bir miskindir. Bir sabah uyandığında ailesini bulamaz ve göç sırasında ailesi her sene olduğu gibi yine onu terk etmiştir. Diego ise turuncu renkli bir kaplandır. Bir kaplan olmasına rağmen aslında oldukça yumuşak bir kalbi vardır. Sürünün liderinin insanlardan intikam almak için kaçırttığı bebeği bu yüzden sürüye teslim edemez ve 3 kafadar bebeği korumak için ellerinden geleni yaparak bebeği ailesine götürürler.

 

Buz devri ilk filminden itibaren sürekli olarak gişe rekorları kırmıştır. Tahmini 60.000.000 dolarlık bir bütçeye karşılık 378.300.000 dolar gişe hasılatı yaparak dünya listelerinde 85. Sıraya oturmuştur. Buz devri 2 de aynı şekilde yine rekorlar kırarak dünya listelerinde ilk filmi büyük bir ara ile geçerek 20. Sırada yer almıştır. Bu serinin tüm filmleri her zaman başarılı olmuştur. 15 Temmuz 2016 da vizyona girecek olan buz devri 5 yine rekorlar kıracağa benziyor. 1 saat 40 dakika olan filmde bu kez ellıe, sid, dıego, buck, scrat ve manny’in yepyeni maceralarını konu alıyor. Sid’in bu yıl için tek dileği gerçek bir aşktır. Bir yıldız kayarken isteğini diler. Fakat bu dilek farklı olaylara sebep olacaktır. Meteor yağmurları başlar ve dünya onu yok edecek bir göktaşı ile karşı karşıyadır. Her yere yıldırımlar düşmektedir. Bu tehlikelerin içinde bizim kafadarlar yeniden bizlerle olacaklar. Full hd sinema  izle ile izleyebileceği bu film size zamanın nasıl etçiğini yine unutturacak.

 

     Buz devri 4 kıtalar ayrılıyor filminden sonra 2014 yılında yayınlanan 26 dakikalık buz devri yılbaşı macerası şüphesiz serinin fanlarına yetmedi ve sabırsızlıkla yeni filmi bekliyorlar. Serinin son filmi olarak buz devri 5 büyük çarpışma bu yılsonunda bizlerle buluşacak. Sizlerde buz devrinin sevimli kahramanları ile keyifli saatler geçirmek istiyorsanız filmi Türkçe dublaj buz devri 5 izle ile sitemizden izleyebilirsiniz. Hd bir kalite sunan sitemiz ile buz devrinin sonuna kadar tadını çıkarabilirsiniz.