1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Maçın ardından neler dedi?
Maçın ardından neler dedi?

Maçın ardından neler dedi?

Bordo-Mavili takımın Rostov galibiyeti sonrası teknik direktör Vahid Halilhodzic açıklamalar yaptı

A+A-

Teknik Direktörümüz Vahid Halilhodzic, maç sonrası şöyle konuştu:

“40 günden bu yana ilk kez bu akşam biraz gülebilirim. Buna ihtiyacım vardı. Trabzonspor güzel bir maç kazandı. Buna büyük bir başarı kazandı diyebilirim. Çünkü bu sezonun ilk maçıydı. Bundan daha iyi seviyelere ulaşabilmek için 6-7 maç geçmesi lazım. Bu akşam takımımız isteğini, arzusunu ve içindeki bütün hırsı sahaya yansıttı. Hücum anlamında birçok fırsat yakaladık. Buna karşın birkaç da pozisyon verdik. Takımımız net bir şekilde ilerleme kaydediyor. Bazı oyuncularımız maçın sonunu zor getirdi. Zorlananlar oldu. Ancak maçtan sonra kendilerine de söyledim, kendilerinden gurur duydum. Çünkü savaşçıydılar. Bu bir galibiyet serisinin başlangıcı. Ancak tur henüz geçilmiş değil. Rakibimiz kendi evinde bize sıkıntı yaratacak. Orada çok faul yapacaklar. Orada daha kötü bir hakem de olabilir. Soyunma odasında pozisyonu izledim ve Yusuf’un düşürülmesinin net penaltı olduğunu söyleyebilirim. Fatih Atik’in atamadığı bir gol vardı. O gol olsaydı 3-0’lık skor bize tur için çok yardımcı olurdu.

Biliyorsunuz ki bu maça güven eksikliğiyle çıktık. Fark ettiyseniz ilk 15 dakikada kötüydük. Ancak zaman geçtikçe güvenimiz arttı. Bu güven oluştuktan sonra idmanlardaki hücum varyasyonlarımız sahaya yansıdı. Güven veren ilk golün ardından daha fazla saldırmalarını ve bir gol daha bulmalarını istedim oyuncularımdan. Tabi bunları yaparken gol yememeliydik. Her oyuncumun bu yarışın içinde yer alması için performansların yeterliliği tam değil. Bazı hücum pozisyonlarını daha net bitirmek için çok aceleci davrandılar. Derin ara paslara koşuları neredeyse tam anlamıyla yapamadılar.

Defansif anlamda iyi maç çıkarttığımızı söyleyebilirim. Onur tekrar kendini gösterdi. İyi bir top çıkarttı. Kendi evimizde gol yemememiz çok önemliydi.

Bu takım yeni bir oluşum içinde. Güvenimiz eksik. Bu maçlarda tecrübe eksikliği var. Rus takımı daha uyanık ve nasıl faul alabileceklerini gösterdi. Bu takım Rusya’da en çok penaltı kazanan bir ekip. Bu nedenle oradaki maçta panikten ve hakem hatalarından dolayı birçok şey olabilir. Bu nedenle turu geçtik diyemiyorum.”