1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Maçka belediyesinden tekzip
Maçka belediyesinden tekzip

Maçka belediyesinden tekzip

Maçka belediyesinden tekzip

A+A-

Sayın muhatap; Gazetenizin 09.12.2016 tarihli manşet ve internet sitesinde      ‘Maçka da Şok İddialar, Başkan KOÇHAN cevap vermeli ’ başlıklı haberleri gerçekdışıdır. Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi açısından aşağıda yazılı açıklamanın yapılmasını zorunluluğu doğmuştur.

Binanın kurulduğu arsa İhale Kanuna uygun şekilde satılmış olup, satın alan kişinin müvekkilimle akrabalığı yoktur.

Söz konusu bina yasalara uygun olarak, 30.03.2014 seçimleri öncesi ve 11.03.2011 tarihinde onaylanmış olan imar planına göre, Belediyemizce ruhsatlandırılmış olup, müvekkilimizin döneminde herhangi bir imar değişikliği yapılmamıştır.

Kamu düzenini ve vatandaşın canı, malı ve temel hak ve özgürlüklerini korumakla görevli olan Emniyet Teşkilatının herhangi bir üyesine müvekkilimizce meydan okunmayacağı gibi, bu zor günlerde yapılmış olan iş bu asılsız iddia, eleştiri boyutunu aşmaktadır.

Temsil makamındaki müvekkilimi bu şekilde basına lanse edilmesi, ‘’ Basın Özgürlüğü’’ başlığı altında dahi olsa kimsenin haddine değildir. Herhangi bir araştırma ve inceleme yapılmaksızın bu şekilde haberin yapılması, gazetecilik etiği ve ilkeleri ile bağdaşmayacağı açıktır. Müvekkilimin şeref, haysiyetini zedeleyici ve kişilik haklarına saldırı niteliği taşıyan gerçekdışı haber nedeniyle hukuki müdahalenin saklı şekilde takip edileceği kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Bu metnin 5818 sayılı Basın Kanunu m.14 gereği ilgili yazınızın yer aldığı sayfa ve sütunlarda aynı puntolarla ve aynı şekilde yayımlamak zorunda olduğunuzu bilgilerinize sunulur.12.12.2016

                                                                                     Koray KOÇHAN Vekili

                                                                                Av. Elmar BAYRAMOĞLU