1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Maçka’dan 10 D’li Proje
Maçka’dan 10 D’li Proje

Maçka’dan 10 D’li Proje

Maçka Belediye ile Milli Eğitim Müdürlüğü ortak projesiyle...

A+A-

Maçka Belediye ile Milli Eğitim Müdürlüğü ortak projesiyle TEOG sınavı öncesi tüm okullarda 10D sinema gösterimi projesi hayata geçti.

27-28 Nisan 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan TEOG sınavı öncesi Maçka Belediyesi ile Maçka Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortak projesi kapsamında İlçede ki tüm okullarda 10D sinema gösterimi projesi hayata geçti. İlk kez 10D sinema ile karşılaşan öğrencilerin bazıları korkarken, bazıları şaşkınlığını gizleyemedi. Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan, AK Parti Maçka İlçe Başkanı Sedat Kongur ve Milli Eğitim Müdürü Orhan Topal ile birlikte Başar İlköğretim Okuluna giderek, öğrencilere moral verdi.

macka.jpg

Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan yaptığı açıklamada, “İlk kez sinema izleyen hatta ilk kez 10D olarak canlı izleme imkanı bulan çocuklarımız oldu. Onlara TEOG sınavı öncesi moral vermek istedik. Maçka, Esiroğlu ve Atasu’da bütün okullarımızı gezecek olan 10D sinema kamyonumuz ile bütün öğrencilerimizin biraz olsun stres atmasını sağlamak istiyoruz. Ben İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Orhan Topal başta olmak üzere okul müdürlerimiz ve öğretmenlerimize destekleri için teşekkür ediyorum” dedi.