1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Maden suyunu bardakta içerseniz ne olur?
Maden suyunu bardakta içerseniz ne olur?

Maden suyunu bardakta içerseniz ne olur?

Uzmanlar uyarıyor!

A+A-

Uzmanlar, her gün bir başka açıklama ile bizi şaşırtıyor. Şimdi de maden suyunu sadece şişeden içmek gerektiği, bardaktan içmenin, beklediğimiz yararları sunmayacağı açıklandı.

 

Hipertansiyon sorunu olmayanlar için günde iki şişe maden suyu tüketmenin, vücudumuzun tüm mineral ihtiyacını karşılamakla kalmayacağı, içerdiği bikarbonat sebebiyle mide hastalıklarına da iyi geleceği ifade ediliyor.

 

Şeker hastalığı ve böbrek taşı tedavisi için tavsiye edilen, zengin magnezyum içermesi sebebiyle kalp-damar sağlığını koruyan, sülfat sebebiyle bağırsakların ve safra kesesinin düzenli çalışmasına yardımcı olan, florür içeriği sayesinde diş çürüklerini engelleyen, vücuttaki sıvı ve mineral dengesini sağlamak için çok ideal olan maden suyu; ‘bardağa konduğu anda ise tüm bu faydalarını kaybediyor.’

 

Şişesinden tüketmek üzere maden suyunun kapağı açıldığında, herhangi bir kabarcık meydana gelmiyor fakat bardağa boşaltıldığında aşırı bir köpürme meydana geliyor ve maden suyundaki gaz (Co2) kaçıyor. Bunun sebebi ise bulaşık makinesinden çıkan bardakların dahi yeterince steril olmaması...

 

Uzmanlar işte bu nedenle maden suyunun bardakla değil kendi cam şişesinden içilmesi gerektiğinin altını önemle çiziyorlar.