1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Mandıralı'dan maç değerlendirmesi!
Mandıralı'dan maç değerlendirmesi!

Mandıralı'dan maç değerlendirmesi!

İşte detaylar...

A+A-

Samsunspor’un 3-2 kazandığı maç sonrasında konuşan Hami Mandıralı, “Karadeniz’de düşmanlık olsun kimse arzu etmiyor, istemiyor. Düşmanlık olduğunu düşünmüyorum. Kendini bilmez insanlar çıkıyor. Bugün ki görüntü çok güzeldi. Milli maç arası vardı. Gençleri değerlendirme adına herkese oynama fırsatı verdik. En azından fikir sahibi oldu. Ama yenildik sonucunda. Mağlubiyet güzel bir şey değil. Galip gelmek, moral bulmak lazım. Ama her şeyden önce tribünde ki dayanışma çok güzeldi.  Bu dostluk devam etmeli. Karadeniz birleştiğinde güçler birleştiğinde daha güzel şeyler ortaya çıkabilir. Bunu yıllar önce büyüklerimiz yaptı. Futbol kardeşliktir. Bunlar sözde lafta kalmasın.” Dedi.

 

Trabzonspor’da sakat ve cezalı oyuncuların takıma dönmesi ile ilk defa tam kadro çalışmalara başlayacağının dikkat çekilmesi üzerine Mandıralı, “Biz geldiğimizden beri moralimizde sıkıntı yok. Sonuç alamıyoruz. Sonuçlar çalışma şevkini zaman zaman düşürse biz niye burada olduğumuzu biliyoruz. Ne yapmak istediğimizi biliyoruz. Sonuç olmayınca mutlaka eleştiri olur. Sonuç kötü olunca bahanesini üretmek kolaydır. Kazandığınızda nasıl kazandığınızda kimse sorgulamaz. Sakatlar cezalar hepsi doldu. Tam takım olarak Gaziantep’e gideceğiz. Futbol bu, kazanmak için gideceğiz. İnsanlar eleştiri yaparken bizleri değerlendirirken sağ duyulu olmaları lazım. Bizim görevimiz takımı hazırlamak. İyi hazırlıyoruz ama sonuçta başrol oyuncular. Oyuncular bizim kaderimizi belirliyor. Herkes hazır moraller yerinde inşallah oraya kazanmaya gideceğiz” dedi.

 

Alt yapıdan oyuncuları nasıl bulduğu konusuna ise Hami Mandıralı, “Bizler hep alt yapıdan geldik. 8-10 kişi geldik. Hepimiz Trabzonspor’da oynadık. Bugün de genç kardeşlerimize şans verdik. Bu süreci sağlıklı yürütmek lazım. Hepsini bir arada oynatma şansımız yok. Zaman zaman oynattık güzel işler bıraktı. Ama onun üzerine gitmeli. İyi mesajlar verende var vermeyen de var. Alt yapıya inanmak lazım. Alt yapınız var ama oraya kıymet vermiyorsunuz bu olmamalı. Zaman zaman biz de A takım olarak zaman zaman şans veriyoruz zaman da idmanlara çıkarıyoruz. Bu noktadan alt yapıdan oyuncular üst yapıya gelebilir” dedi.