1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Marmaralı Öğrenciler İsyan Etti
Marmaralı Öğrenciler İsyan Etti

Marmaralı Öğrenciler İsyan Etti

Karalama kampanyası var!

A+A-

  Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde geçtiğimiz günlerde yaşanan kavganın içyüzü ortaya çıkıyor. Fakülte Öğrenci Temsilciliği'nin açıklamasına göre bir yanda mağdur grup, bir yandaysa mağduru oynayan grup var. Haberler.com'a özel bir açıklamada bulunan öğrenci temsilciliği, İletişim Fakültesi 402 numaralı derslik önünde çıkan olayda bir 3. sınıf öğrencisinin, yasadışı örgüt yandaşı öğrenciler tarafından saldırıya uğradığını belirtti. 


Açıklamada "Buna rağmen saldırganlar, olayı başta sosyal medya olmak üzere farklı mecralarda kendileri saldırıya uğramış gibi göstermeye çalışmaktadırlar" denildi. 


Olayda ismi geçen öğrenciler hakkında disiplin soruşturması açıldığı ve soruşturma süreci tamamlanıncaya kadar söz konusu kişilerin okula alınmayacağı bilgisi de eklendi. 


"Yenilenen ve imajı her geçen gün artan fakültemize yönelik yürütülen kara propagandaların gerçeklikle hiçbir ilgisi bulunmamaktadır" ifadesinin yer aldığı açıklamada finallerin bittiği ve sonraki sınavların da ertelenmeyeceğine dikkat çekildi. 


Marmara Üniversitesi Göztepe ve Nişantaşı kampuslarında geçtiğimiz günlerde çıkan kavgada 6 öğrenci yaralanmıştı. Polis, olaydan sonra toplam 18 kişiyi gözaltına almış, gözaltına alınanlar, adliyedeki sorgularının ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.