1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Matcha çayı kullananlar ve yorumlar
Matcha çayı kullananlar ve yorumlar

Matcha çayı kullananlar ve yorumlar

Matcha çayı kullananlar ve yorumlar

A+A-

Matcha çayı, son zamanlarda sıkça adından söz ettiren ve ülkemizde de birçok kullanıcı kitlesi edinen bir ürün olmuştur. Zayıflama konusunda oldukça etkili bir yağ yakıcı üründür. Metabolizma hızlanmasına neden olarak yağ yakımını oldukça kolaylaştırmakta ve ayrıca fiziki olarak da dinçlik hissi vermektedir. Bunların yanında karaciğer ve böbrek rahatsızlıkları çekenlere de oldukça iyi gelen bir çay türüdür. Antioksidan miktarı bakımından oldukça zengindir. Kafein miktarı oldukça fazla olan bir bitkidir, bu sebeple uyku problemi yaşayanlar için sık kullanılması tavsiye edilmez. Çeşitli kanser hastalıklarına da iyi geldiği belirtilmektedir. Kalp rahatsızlığı çekenler için ve şeker problemi yaşayanlar için de oldukça faydalı bir çay türü olduğu söylenmektedir.

Ürünün son yıllarda sıkça adının duyulmasına karşın uzak doğu ülkelerinde yıllardır sıkça kullanılan bir çay çeşidi olduğunu söylememiz gerekir. Göstermiş olduğu faydalar neticesinde değeri son yıllarda artan ve üretimi de oldukça meşakkatli bir süreç olan bir üründür. Bu sebeple sık karşılaşabileceğiniz bir ürün olmamaktadır. Piyasalarda satışı toz olarak yapılmakta olup ülkemiz satışlarında farklı fiyatlar karşınıza çıkacaktır. Bu noktada orijinal ürün almak açısından tereddüt yaşadığınızda daha önce matcha çayı almış olanların yorumlarına bakmanız faydalı olacaktır. Özellikle yukarıda bahsettiğimiz ürün özelliklerinin gerçekte olup olmadığının kontrolünü de yorumlar sayesinde yapabileceksiniz. Hangi sitelerden ürün alışverişi yapabileceğiniz, hangi fiyatların doğru olduğu ve gerçekten bahsedilen özelliklerin kullanıcılar için gerçekleşip gerçekleşmediğinin tespitini bu yolla kolaylıkla yapabileceksiniz. Yorumlar bu noktada sizlerin içinizi ferahlatacağı gibi sahte satış yapanları da göz önüne çıkarmış olacaktır. Kullanıcı yorumları sayfalarını, internetten yapacağınız kısa süreli araştırmalarla kolaylıkla bulabilirsiniz. Ayrıca yapılan yorumları da karşılaştırarak doğru sonuçları elde etmeyi başarabilirsiniz.

Kullanıcı yorumlarının faydalarından da bahsettiğimize göre sırada ürünün kullanımının nasıl olduğundan bahsetmeliyiz. Ürünün uygun olan kullanım şekli; günde 2 kez, sabah ve akşam birer fincan olacak şekilde içilmesi uygun görülmüştür. Matcha çayı toz halinde satıldığından birer tatlı kaşığı çayı fincanlara eklemeniz ve demlenmesi için kısa bir süre beklemeniz yeterlidir. Daha sonra keyifle içimini gerçekleştirebilirsiniz. Kullanım açısından herhangi bir problem görülmese de öze rahatsızlıkları olanların doktorlarına danışmaları ve daha sonra ürünü kullanmalarını özellikle tavsiye ederiz.

Son olarak bahsetmemiz gereken bir konu daha bulunmaktadır. Daha önce belirttiğimiz gibi kullanıcı yorumları oldukça önemli olmakla birlikte alacağınız ürünün kesinlikle faturalı bir ürün olduğundan da emin olmalısınız. Bu sayede alışverişte herhangi bir sorun yaşanmasının da önüne geçmiş olursunuz.