1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. MAZLUMDER Trabzon Şubesi'nden tepki!
MAZLUMDER Trabzon Şubesi'nden tepki!

MAZLUMDER Trabzon Şubesi'nden tepki!

İşte detaylar...

A+A-

MAZLUMDER Genel Merkezi tarafından bir süre önce Silopi olayları ile ilgili yayınlanan raporu, MAZLUMDER Trabzon Şubesi kınadı.

Yayınlanan  raporun altına imza atmadıklarını kaydeden MAZLUMDER Trabzon Şube Başkanı Eyüp Şahin, raporda PKK'nın saldırılarının meşru gösterilmeye çalışıldığını kaydetti.

MAZLUMDER Genel Merkezi tarafından hazırlanan raporu sert bir dille eleştiren Trabzon Şube Başkanı Eyüp Şahin,


“4 Şubat 2016 tarihinde yayınlanan MAZLUMDER genel merkezi ile Şırnak ve Şanlıurfa temsilcilerinin birlikte hazırladığı MAZLUMDER genel merkezi adına yayınlanan Silopi’de ki operasyonlar ve PKK saldırıları ile ilgili gözlem ve inceleme raporunu TRABZON Şubesi olarak kabul edilemez buluyor, sahiplenmiyor, altına imza atmıyoruz.

İlgili raporda hendekler kazarak şehirleri yaşanmaz hale getirme, silahlı saldırılar ve tuzaklı bombalarla okulları, kamu binalarını, sağlık merkezlerini ve hastaneleri yakıp yıkan eli silahlı ve bombalı PKK elemanlarının saldırıları meşru, vatandaşının güvenliğini sağlama ve kamu düzenini tesis etme görevini yerine getiren güvenlik güçlerinin operasyonları gayrimeşru gösterilerek MAZLUMDER’in kurulduğu 1991 yılından bugüne toplumda devam ede gelen adaletli ve tarafsız duruşu ile zalimin karşısında mazlumun yanında prensibi ayaklar altına alınmış, gözlemi yapanlar şahsi kaprislerini, devlet ve hükümet düşmanlıklarını, siyasi anlayışlarını MAZLUMDER camiasına mâl ederek adaletsiz bir temsil örneği göstermişlerdir.

MAZLUMDER TRABZON Şubesi olarak! Faili meçhul odaklarda hazırlattırılıp MAZLUMDER’e yayınlattırıldığı izlenimi veren, hiçbir gerçeğe dayanmayıp tamamen varsayım, iddia, zan, tahmin ve düşmanlık dolu suçlamaya dayanan, HDP siyasi çizgisini temsil ettiği izlenimi veren ve kürt faşizminin bir örneği olan bu rapor  ucube bir kim yazısı görünümünde ve MAZLUMDER şube ve GYK üyelerinin onayını almadan yayınlanan bu yazıyı asla kabul edilemez buluyor, sahiplenmiyor, altına imza atmıyoruz. Yazıyı yayınlayanların MAZLUMDER camiasının hakkını ihlal ettiklerini düşünüyor, camiadan özür dileyerek helallik almaları gerektiğini MAZLUMDER camiası ve kamuoyuna duyuruyoruz.” ifadelerini kullandı.