1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. M’bia canlı yayında taraftarın sorularını yanıtladı
M’bia canlı yayında taraftarın sorularını yanıtladı

M’bia canlı yayında taraftarın sorularını yanıtladı

M’bia’ya soru yağmuru… Tek tek yanıt verdi…

A+A-

 Trabzon’u nasıl buluyorsun?

Trabzon’da yaşamaktan gayet memnunum, ancak çalışmalardan fırsat bulup fazla gezemiyoruz. Ama yeni öğrendiğim bir yer, 1 hafta sonra Zigana kayak merkezine gitmeyi düşünüyorum. Burası gelenekleri olan bir şehir. Dinin de yoğun yaşandığı bir şehir. Burada olmaktan mutluyum.

Trabzon yemeklerini seviyor musun?

Özellikle sabahları yediğimiz Türk usulü omleti çok seviyorum. Et çok lezzetli. Bu yöreye has olan ekmek de çok lezzetli. Çok severek yiyorum. Aytaç beni götürmüştü ve ilk defa onunla hamsi yedim. Çok beğendim.

Kolbastı hakkında ne düşünüyorsun?

Biliyorum Aykut gösterdi bana. Burada insanların sürekli bundan bahsettiğini de biliyorum. Güzel ve farklı bir dans türü.

Şampiyonluk hakkında ne düşünüyorsun?

Ben buraya imza atarken, inandığım için imza attım. En her zaman kazanan karakterde bir oyuncuyum. Taraftarlarımız inansın ve sabır göstersinler. Şuana kadar kritik maçlarda bazı talihsizliklerde kaybettik ama henüz bitmiş değil. Ve her şey çok daha iyi olacak.

Yeni yönetim için ne düşünüyorsun?

Taraftarlar açısından da zor oldu. Son olarak yeni bir yönetim geldi. Ama taraftarlar destekten vazgeçmesinler. Yarın da çok önemli bir maç var. Bizi yalnız bırakmasınlar. Onların hayallerini gerçekleştirmek için her şeyi yapacağız.

Boş zamanlarında neler yaparsın?

Genelde evde vakit geçiririm. Eşim ve çocuklarımla. Basketbol maçlarını takip etmeyi çok severim.

Okay hakkında ne düşünüyorsun?

Okay’la birlikte Aytaç’ı çok beğeniyorum. Çok kaliteli oyuncular ve en büyük özellikler dinlemeleri ve gelişime açık olmaları. Onlarla birlikte oynadığım için çok mutluyum.

Takımda en iyi arkadaşın kim?

En iyi arkadaşım Cavanda… Ama hepsini tabi ki çok seviyorum. Benim herkesle aram çok iyi…

Futbola nasıl başladın?

Futbola 17 yaşında Kamerun’da başladım. Babamla aramda anlaşmazlıklar vardı. Okul hayatımda sorunlar oldu ve futbola yöneldim.

Eto’o hakkında neler söylersin?

Eto’o çok önemli bir oyuncu ve efsane. Ama ben yarın sahada Trabzonspor’u temsil edeceğim. Kazanmak için ne gerekiyorsa onu yapacağım.

Türkiye’deki futbolu nasıl buluyorsun?

Burada maç kazanmak zor oluyor. Çünkü zor bir lig. Takımlar çok kaliteli. Maç kazanmak zor oluyor.

Genç futbolcular için neler söyleyebilirsin?

Çok çalışmaları gerekiyor. Hayallerinin peşine gitmeleri gerekiyor. Çok daha iyi olacaklar. Okay ve Aytaç bunun birer örneği…

Kariyerinin sonunda hayatında yapmayı düşündüğün planların neler?

Futboldan sonra belki yardım vakfı kurup yardıma ihtiyacı olan insanlara yardım etmek gibi bir düşüncem var. Şuan da yapmak istiyorum ama ilgilenmeye vaktim yok. İlerleyen zamanlarda bunu hayata geçirmeyi düşünüyorum.

M’Bia sözlerini “Bize her yer Trabzon” diyerek bitirdi.