1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Mehmet Ağar hangi partiye oy vereceğini açıkladı
Mehmet Ağar hangi partiye oy vereceğini açıkladı

Mehmet Ağar hangi partiye oy vereceğini açıkladı

İşte o açıklama...

A+A-

Mehmet Ağar'dan seçim öncesi oy açıklaması...

Eski Adalet ve İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, 1 Kasım seçimlerinde AK Parti'ye destek vereceğini açıkladı. Ağar, AK Parti'nin başarı çizgisinin yukarıya doğru taşıyacağını kaydetti.


"BİRÇOK HİZMETLER YAPILMIŞTIR"


Elazığ'da yerel bir televizyon kanalına telefonla bağlanan eski Adalet ve İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, gündemdeki konulara ve seçime ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Türkiye'nin layık olduğu huzurlu, rahat günlere kavuşmasına 1 Kasım seçimlerinin vesile olacağını belirten Ağar, "Türkiye zor dönemlerden geçiyor. Sıkıntılı dönemlerden geçiyor. Kabul etmek lazım ki 13-14 yıldır iktidarda olan AK Parti var. Tabii bir parti için çok uzunca bir süredir. Birçok hizmetler yapılmıştır. Çok doğru ve çok iyi şeyler yapılmıştır. Elbette ki bu kadar uzun bir dönemin getirdiği bir takım sıkıntılarda olacaktır. Bu sıkıntılardan da muhtemeldir ki tabi iktidar partisi ders çıkarmak suretiyle daha iyisini, daha doğrusunu yapmak durumunda olacaktır. Türkiye bir yandan ekonomik kalkınmasını başarmak bir yandan da kendi başına musallat olmuş terörle mücadele etmek durumunda olan bir süreyi yaşamaktadır. Bunun da kolay olmadığı ortadadır.


Demokrasinin hür düzenin olduğu yerde silah asla kabul edilemez. Dolayısıyla çıkılan bir yol silahlı eylemler vasıtasıyla sabote edilmiştir. Kabul etmek lazım ki buradaki bir takım ihmaller yüzünden büyük boyutlarda gelişti olaylar fakat bunlara yönelik şimdi tedbirler daha müessir bir biçimde alınıyor" dedi.