1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Mehmet Ali Yılmaz Günaydın'ın iddialarına cevap verdi
Mehmet Ali Yılmaz Günaydın'ın iddialarına cevap verdi

Mehmet Ali Yılmaz Günaydın'ın iddialarına cevap verdi

Trabzonspor Onursal Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, "Trabzonspor’un benden alacağı olduğuna dair iddia, dava ve icra takibi olmamıştır. Tam aksine benim Trabzonspor’dan alacaklarım vardı ve bu alacaklarımdan vazgeçtim" dedi.

A+A-

Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, eski Trabzonspor başkanlarından Mustafa Günaydın'ın bir yerel gazetenin 18 Ocak 2015 sayısında yayımlanan röportajında, kendisi ile ilgili bazı iddialarda bulunduğunu söyledi.

Günaydın'ın iddialarının tamamen gerçek dışı olduğunu ifade eden Yılmaz, şöyle devam etti: "Kendisinin de çok iyi bildiği gibi kendileri 1981 - 1982 yılları arasında görevde bulunmuştur. Oysa Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nin yeri 4 Mart 1983 yılında satın alınmış olup, bu tarihte Trabzonspor başkanı bendim. Yine eski Trabzonspor başkanlarından Özkan Sümer’in beni mahkemeye verdiği, 25 milyon ödemeye mahkum edildiğim ve Özkan Sümer’in bu davayı 1 milyona kapattığı iddiası da gerçek dışıdır."

Yılmaz, Trabzonspor'un kendisinden alacaklı olmadığını vurgulayarak, "Konu ile ilgili Özkan Sümer’in ve o dönem Trabzonspor yöneticisi olan ve de hukuk işlerini yürüten Yusuf Reha Alp’in basına yansıyan beyanlarından da anlaşılacağı üzere Trabzonspor’un benden alacağı olduğuna dair iddia, dava ve icra takibi olmamıştır. Tam aksine benim Trabzonspor’dan alacaklarım vardı ve bu alacaklarımdan vazgeçtim" diye belirtti.

Günaydın'ın kendisi ve Trabzonspor camiasından özür dilemesini isteyen Yılmaz, şunları kaydetti: "Bu konularda yeterli bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan Günaydın, bu konularda hataen bu beyanatları vermiş ise sadece benden değil tüm Trabzonspor camiasını yanılttığı için özür dilemeli. Eğer bu konularda özür dilemez ise Trabzonspor camiası ve kamuoyundaki saygınlığıma saldırı niteliğindeki bu sözleri kasten söylediğini kabul edeceğim ve kendisi hakkında TCK'nın 'hakaret' suçunu düzenleyen 125. maddesi gereğince suç duyurusunda bulunacağım."