1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Melih Gökçek'ten kritik uyarı!
Melih Gökçek'ten kritik uyarı!

Melih Gökçek'ten kritik uyarı!

Melih Gökçek'ten kritik uyarı!

A+A-

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, 15 Temmuz gecesi FETÖ'nün darbe girişimi sırasında yaşananları sinevizyon gösterimiyle anlattı.

 

Gökçek, Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonunda gerçekleşen sunumunda, Türkiye'nin 15 Temmuz'da çok ciddi bir tehlike atlattığını, halkın desteğiyle bastırılan tek darbe teşebbüsüne şahit olunduğunu belirtti.

 

"GECE BOYU MÜCADELE VERDİK"

 

FETÖ'cülerin saldırılarının 15 Temmuz gecesi özellikle Ankara ve İstanbul'da gerçekleştiğini ifade eden Gökçek, Ankara'da ana hedeflere bombalar atılırken, helikopterle kurşun yağdırıldığını, gece boyu mücadele verdiklerini belirtti.

 

"ALLAH YARDIM ETTİ"

 

Gece boyunca vatandaşların, güvenlik güçlerinin, siyasilerin ve kendisinin verdiği mücadeleyi görsel ekipmanlarla anlatan Gökçek, "Allah yardım etti ve milletimiz sokağa döküldü, bu zaferi kazandık. Allah zafere dahil olan herkesten razı olsun. Bunu gittiğimiz yerlerde anlatmamız lazım. Yurt dışında bunun tam tersi anlatılıyor." diye konuştu.

 

"ALÇAK UÇUŞ YAPAN JETLER GÖRDÜM"

 

Gökçek, 15 Temmuz akşamı saat 22.00 civarında evine gitmek üzere Büyükşehir Belediyesi binasından çıktığında, alçak uçuş yapan jetleri gördüğünü, ne olup bittiğini anlamak için çeşitli telefon görüşmeleri gerçekleştirdiğini aktardı.

 

"EN ÇOK CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'I MERAK ETTİK"

 

Darbe girişimini öğrendiğinde ise oğlu Osman Gökçek ile görüşerek "halkı sokağa çağırma" kararı verdiklerini ifade eden Gökçek, bu sırada en çok Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın nerede olduğunu merak ettiklerini ve endişelendiklerini söyledi.

 

Sunumun ardından Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz da, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında belediyelerin, medyanın ve halkın verdiği mücadelenin dünyada başka bir örneğinin olmadığını kaydetti.