1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Menajerlerden olay suçlamalar…
Menajerlerden olay suçlamalar…

Menajerlerden olay suçlamalar…

‘En büyük menajer kendileri!’

A+A-

Ticaret yaptıkları için  isimlerinin açıklanmasını istemeyen menajerler, Trabzonspor yönetimini ve teknik heyetini topa tuttu!

 

“MÜTHİŞ TEZGAH KURULMUŞ!”

 

İsminin açıklanmasını istemeyen ve aslen Trabzonlu olan menajer B.P sitemize yaptığı açıklamada  asıl menajerlik işini yöneticiler ve teknik heyetin yaptığını ileri sürerek;

 

“Şimdi bakın,  Trabzonspor Konate’yi alıyor veya almak için yoğun uğraş veriyor. Bu oyuncuyu ben daha evvel Trabzonspor’a önerdim. Hiç oralı olmadılar. Şimdi öğreniyorum ki oyuncunun kapısında yatıp kalkıyorlar. Benden almazlar. Dünyanın en iyisi de olsa almazlar. Çünkü benim üzerimden olursa para yeme işi olmayacak. Fakat bunlar şebeke! Özel çalışıp parayı bölüştükleri iki veya üç menajer var. Onları devreye sokup pazarlık yapıyorlar. Size iddia ediyorum. Şuna özellikle ve özellikle dikkat etsin herkes. Alınan transferlerin hiç birinin asıl ve tek olan menajeri ile irtibata geçilmiyor. Hemen araya bir Türkiye sorumlusu sokuluyor. Türkiye’den kendilerine yakın yani şebekenin içinde yer alan menajeri çağırıyorlar. O menajeri  oyuncunun asıl menajeri ile görüştürüyorlar. Türkiye’deki menajer oyuncunun asıl menajerine diyor ki; “ Kulüpten yetkim var. Oyuncunu bize verirsen şu kadar para”. Sonra pazarlıklar yapılıyor. İş bittiğinde  o Türk menajerin adı ‘Türkiye haklarını elinde bulunduran menajer’  oluyor. Aslında böyle bir şey yok. Benim üzüldüğüm, ‘Kulübü menajerlerin eline bırakmayacağız’  diye kamuoyunda   namus abidesi kesilenlerin, aslında kendilerinin ya da akrabalarının menajerlik yapıyor olmaları! Emin olunsun ki,  oyuncuların gerçek menajeri ile irtibata geçilsin ve hakkaniyetle transfer yapılsın, verilecek komisyon 100 bin 150 bin euroyu  geçmez. Fakat  kendi adamlarını işin içine soktuklarından ve üç dört kişi transferlerden nemalanacağı için bu komisyon adı altında kulüpten en az 300-500 bin eurolar çıkıyor. Yani namuslu menajerler değil, sorunlu olan, vicdansız ve rantçı yöneticiler ve teknik adamlardır. Son iddiam şu! Teknik adamlar iki sene kulüpte kalsa, yapacağı transferlerden aldığı paralar, kulüpten teknik adam olarak  alacağından fazladır. Yani bizim mesleğimizi de elimizden alanlar bu adamlar. Bunu herkes böyle bilsin.”

 

“ŞENER DÖNEMİNDEN BERİ KAPILAR KAPALI”

 

Trabzonspor’da eskiden forma giymiş ve yıllardır  düzgün çalışmaları ile örnek olmuş  menajer M.S ise şunları aktarıyor:

“Namusumuzla para kazanmaya uğraşıyoruz. Bugüne kadar tek bir hileli hurdalı işim de olmadı. Beni iyi tanırsınız. Fakat şunu söyleyeyim. Özellikle Sadri Şener döneminden beri namuslu ve Trabzonsporlu  menajerler ile iş yapılmıyor. Kulübün kapısı bu tür kişilere kapalı. O gün bugündür  çok ekonomik fiyatlara çok iyi oyuncular sundum. Belki de 40 oyuncu sunmuşumdur. Her halde bu oyuncuların 10 tanesi  herkesin bildiği isimlerdir. İnanır mısınız teklifimize geri dönüş bile yapılmıyor. Bir şebeke  yapıyor bu işleri. Namuslu adamlara iş yaptırılmıyor. Ya da oyuncunun Trabzonspor’a yararlı olup olmadığına bakılmıyor. Nasıl kazanacaklarının hesabını yapıyorlar. Bizlerin üç liraya sunduğu oyuncularla ilgilenmiyorlar. Aradan bir ay geçtiğinde aynı oyuncuyu 5 liraya almak için başka menajerler üzerinden gidiyorlar. Futboldan inanın soğudum. Kulüpler, geneli için söylüyorum ki, sadece  birileri için kazanım elde edilecek bir yer olarak görülüyor.”