1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Merkel'den Erdoğan Yorumu
Merkel'den Erdoğan Yorumu

Merkel'den Erdoğan Yorumu

Hüseyin Çelik, Almanya Başbakanı Merkel'in Erdoğan hakkında düşündüklerini açıkladı...

A+A-

 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, pazar günü yapılacak AK Parti kongresi öncesinde önemli açıklamalar yaptı. Çelik'in Aydın Doğan'dan aktardığı bir söz var ki hayli ilginç. Hüseyin Çelik, TRT'de katıldığı bir programda, Merkel'in Aydın Doğan'a bir ziyarette Erdoğan'ı överek "Avrupa'da iki lider var. Biri Recep Tayyip Erdoğan diğeri de Tony Blair'dir." dediğin söyledi. 


TRT'de önemli açıklamalar yapan Hüseyin Çelik, 'AK Parti lider parti oldu mu?' sorusuna şöyle cevap verdi: 


"Dünyanın en yüksek tepesi Everest Tepesi'dir. Fakat Everest Tepesi oradaki duruşunu Himalayalara borçludur. Bir kere herkesin teslim ettiği şey şudur; Sayın Başbakan şu anda dünyadaki en karizmatik liderlerden birisidir. Belki iki kişiyi sayarsanız Sayın Başbakan bu iki kişi arasına girer. Yani Holland'ın Başbakan kadar karizması var mı, Merkel'in var mı? 


Putin dünyada bilinen tanınan bir şeydir ama dünyanın ilgisi sevgisi bakımından meseleyi değerlendirelim. Bunu söylediğim zaman bu mübalağa falan diye birileri tarafından kabul edilebilir. Bakın Sayın Aydın Doğan ekibiyle beraber Merkel'i ziyaret ediyorlar. Merkel şunu söylüyor. Diyor ki; "Avrupa'da iki lider var. Biri Recep Tayyip Erdoğan diğeri de Tony Blair'dir." Şu anda Tony Blair de olmadığına göre… 


Başbakan çok karizmatik bir liderdir; hakikatten çok iyi bir genel başkandır. Fakat şöyle; Ordu komutanı süperdir ama altındaki orduda iş yoksa o komutan ne yapabilir? Bakın Başkan hep konuşurken ben ve arkadaşlarım diyor. Şahsım ve arkadaşlarım diyor. Dolayısıyla elbette biz başlarken yola eşitler arasında birinci dedik."