1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Merkeze alınan vali isyan etti: Fenerbahçe gibiyim
Merkeze alınan vali isyan etti: Fenerbahçe gibiyim

Merkeze alınan vali isyan etti: Fenerbahçe gibiyim

Tartışma çıkaracak sözler...

A+A-

Bir dönem Balıkesir Valisi de olan Merkez Valisi Yılmaz Arslan'ın yeni valilere verdiği 'Fenerbahçe' örneği dikkat çekti.

 

Valiler Kararnamesi dün imzalandı. Kararnameye göre, 22 vali merkeze alınırken, 24 ile yeni vali atandı. 26 ilin valisi de kendi aralarında yer değiştirdi. Bir dönem Balıkesir Valisi olarak da görev yapan Yılmaz Arslan'ın ise sosyal medya üzerinden yeni valilere tavsiyelerde bulunurken verdiği 'Fenerbahçe' örneği dikkat çekti. Arslan,"Merkeze gelen bir valinin tekrar aktif göreve gitmesi, Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi Şampiyonu olması kadar zor bir ihtimal" dedi.

 

ÖĞÜTLER VERDİ

 

Vali Yılmaz Arslan, ilk kez vali olan meslektaşlarına, "Siz Allah'ın lütfu, seçilmiş kişiler değilsiniz. Sadece daha şanslı olanlarsınız. Göreve başladığınızda belki ayaklarınız yerden kesilecek. Etrafınızdakiler her şeyi size soracak, size hizmet eden çok sayıda kamu görevlisini çevrenizde bulacaksınız" dedi.

 

TARTIŞMA ÇIKARACAK FENERBAHÇE BENZETMESİ

 

Merkez valileri ile ilgili ilginç bir benzetmeye imza atan Vali Arslan, "Ben yeniden aktif vali olacağım diye kendinizi hırpalamayın sakın. Merkeze gelen bir valinin tekrar aktif göreve gitmesi, Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi Şampiyonu olması kadar zor bir ihtimal. Arkadan gelen yüzlerce genç ve başarılı meslektaş var, bırakın biraz da onlar yapsın bu şerefli görevi" dedi.

 

Vali Yılmaz Arslan, sosyal medyadaki yazısını 'Kıdemli Merkez Valisi Yılmaz Arslan' ifadesiyle ile noktaladı.

 

Kaynak: AjansHaber