1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Mersin'de Davutoğlu protestosu
Mersin'de Davutoğlu protestosu

Mersin'de Davutoğlu protestosu

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılacağı AK Parti kongresinin yapılacağı Edip Buran Spor Salonu'na doğru yürümek isteyen ve içinde padişah kıyafeti giyenlerin de bulunduğu Halkevleri ve Öğrenci Kollektifleri üyesi yaklaşık 20 kişi ile polis arasında arbede

A+A-

İstiklal Caddesi'nde toplanıp Özgür Çocuk Parkı'na kadar gelen eylemcilerin önü çevik kuvvet polislerince kesildi. Yürümek isteyen grupla yaşanan tartışmanın ardından polis, eylemcileri yaka paça gözaltına alarak Mersin İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürdü.

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU, AK PARTİ’NİN MERSİN İL KONGRESİ’NDE KONUŞUYOR

İşte Davutoğlu'unun konuşmasından satır başları: Bu toprak ve bu ülke kadar Toroslar kadar başı dik yiğitlerin memleketidir. Biz gerektiğinde Sarıkamış’a doğru yürür, istikbalimizi vermeyiz. Geçen sene tam da bugünlerde yine Mersin’deydim. Hala gözümün önünde. 140 büyükelçimizle Mersin’deydik. Tam da 19 Ocak sabahı birileri karanlık odaklardan aldıkları talimatla Suriye’deki kardeşlerimize yardıma giden MİT TIR’larına operasyon yaptı. 7 Şubat’ta MİT Müsteşarı’nın ifadeye çağrılması, 17-25 Aralık hep bu çizginin ürünüydü. Birileri demokrasiye darbe vurmak isterken hesap açıktı. Milleti temsil eden AK Parti iktidarlarına ve demokrasiye bir ara dönem yaşatmak… Tarih bizi Selçuklu ile Osmanlı ile yazacak. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile yazacak.