1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Meryem Uzerli Trabzon’a geliyor
Meryem Uzerli Trabzon’a geliyor

Meryem Uzerli Trabzon’a geliyor

Hem de bakın ne için?

A+A-

 Meryem Uzeyli, ünlü aktör Mehmet Aslantuğ’la bir aşk filmi çekmek üzere Trabzon’a geliyor. Film seti Sürmene’de 99 pencereli konak olarak bilinen Haşimağa konağında kurulacak.

Muhteşem Yüzyıl Dizisindeki Hürrem Sultan rolü ile Türkiye’de dünyada üne kavuşan Meyrem Uzeyli, film çekmek üzere Trabzon’a geliyor. 25 Ekim-25 Kasım tarihleri arasında konusu aşk olan filmin çekimleri Sürmene, Haşimağa konağında yapılacak.

Konu ile ilgili yapımcı firma gerekli izinleri aldı. Kültür ve Turizm İl Müdürlüğünde verilen izin çerçevesinde, film ekibi ve ünlü sanatçının ön çalışmalar için hafta sonu Trabzon’a gelmesi bekleniyor.

Trabzon Kültür Turizm İl Müdürü İsmail Kansız, film ekibine Trabzon’un tanıtımı konusunda bütün alt yapı desteğini vereceklerini belirterek,” Karadeniz artık filmcilerin ilgi alanı olmaya başladı” dedi.

Filmin erkek oyuncusu ile okuduğu Trabzon şiirleri ile bilinen Mehmet Aslantuğ. Almanya- Türkiye- İstanbul-Trabzon hattında çekilecek filimde, set Trabzon’da Haşimağa konağında kurulacak. Filmin Trabzon’un tanıtımına da büyük katkı yapması bekleniyor.

Filmin yönetmenliğin ise; Yağmur Durul Taylan yapacak.  Filmin öyküsü Zengin bir işadamının (Haluk Bilginer) 2’si öz, biri ‘manevi evladım’ dediği (Murat Yıldırım) 3 çocuğu vardır. İşadamı rahatsızlanır. Gözlerden uzak bir şekilde tedavi görmek için Almanya’ya gider. Bir doktor yanında hastabakıcı olarak çalışan genç kadına (Meryem Uzerli) aşık olur.Ama aşkı karşılık bulamaz. Onu Türkiye’ye gelmesi için ikna edemez. Manevi oğlunu (Murat Yıldırım) Almanya’ya gönderip “Onu bana getir” der. Bu sırada aşık olduğu kadın ile ‘oğlum’ dediği kişi arasında tutkulu, gizli bir aşk başlar.Üçlü arasında müthiş bir aşk çıkmazı yaşanır.