1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Mesaj attı canından oldu
Mesaj attı canından oldu

Mesaj attı canından oldu

Olay dün gece Kuşadası’ndaki Karaova mahallesinde meydana geldi.

A+A-

Olay dün gece Kuşadası’ndaki Karaova mahallesinde meydana geldi. burada iki villanın bekciliğini yapan Gökhan Ortanca, yanında kalan arkadaşı ve bir grup arkadaşıyla çilingir sofrası kudular. Alkolün dozunu oldukça kaçırmıştılar. Diğer arkadaşlarının evden ayrılmasının ardından Gökhan Ortanca lavaboya kalktı. İşte olanlar bundan sonra oldu.


Osman Güler telefonunu alarak Gökhan Ortanca’nın kız arkadaşına “canım beni ara” şeklinde bir mesaj attı.


Tuvaletten dönen Gökhan Ortanca, daha sonra mesajı görüp durumu fark edince, “Sen haberim olmadan benim telefonumdan benim sevgilime nasıl böyle bir mesaj atarsın?” diye çıkışınca, aşırı alkollü iki arkadaş arasında kavga çıktı.

Kavga sırasında yere düşen Osman Güler, yüzüne aldığı tekmeler nedeniyle bayıldı. Ortalık kan gölüne dönerken, Gökhan Ortanca boğulma süsü vermek amacıyla battaniyeye sardığı en yakın arkadaşını villaların arasından geçerek yaklaşık 40 metre taşıdı ve sahilde denize attı. Daha sonra eve dönen Gökhan Ortanca uyudu.

Sabah erken saatlerde ise mahalle sakini bir kadın, sahilde yürüyüş yaparken battaniyeye sarılı cesedi gördü. Durumu derhal bekçi olan Gökhan Ortanca’ya bildirdi.

Hiçbir şey yokmuş gibi davranan Gökhan Ortanca, kadının telefonundan 155 Polis İmdat’ı aradı. Olay yerine gelen polis ekipleri hareketlerinden şüphelendikleri Gökhan Ortanca’yı ifadesini almak üzere karakola götürdü.

Gökhan Ortanca, karakolda verdiği ilk ifadesinde en yakın arkadaşını öldürdüğü için pişman olduğunu söyledi.

Yapılan araştırmada zanlı Gökhan Ortanca’nın çeşitli suçlardan sabıkaları olduğu ortaya çıkarken, Cumhuriyet Savcılığında ifadesi alınan Gökhan Ortanca çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.