1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Mete Yarar'dan Diyarbakır iddiası!
Mete Yarar'dan Diyarbakır iddiası!

Mete Yarar'dan Diyarbakır iddiası!

Mete Yarar'dan Diyarbakır iddiası!

A+A-

Diyarbakır'ın İl Emniyet Müdürlüğü çevik kuvvet bakım onarım binasında büyük bir patlama meydana geldi. Bir sivil personelin hayatını kaybettiği 4 kişinin yaralandığı patlamada Güvenlik Uzman Mete Yarar, çarpıcı bir iddiayı gündeme getirdi.

 

Diyarbakır'ın merkez Bağlar İlçesi Emek Caddesi'nde bulunan Emniyet Müdürlüğü Ek Binası'nda sabah saatlerinde meydana gelen patlamaya ilişkin Mete Yarar şaşırtan iddialar ortaya attı.

 

Resmi açıklamaya göre emniyet ek binası yerleşkesinin içinde bulunan atölyede polis panzerinin tamiri sırasında patlama meydana gelmiş ve 1 kişi hayatını kaybetmişti. Mete Yarar ise bambaşka bir iddiada bulundu ve buna delil niteliğinde de fotoğraflar paylaştı. Yarar'ın tezine göre bu bir kaza değil yer altından düzenlenen bir terör saldırısı. Mete Yarar iddiasını şöyle aktardı;

 

-Tünel olduğu kesinleşmiş gibi gözüküyor . Karşı inşaat halindeki binanın altından 15 metre tünel kazıldığı söyleniyor. Çıkan toprağı torbalamışlar. 1 ton patlayıcıdan bahsediliyor. Buranın girişine de patlayıcı tuzaklandığı ifade ediliyor.