1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Meteoroloji uyardı
Meteoroloji uyardı

Meteoroloji uyardı

Hava sıcaklığı mevsim normallerinin altında seyredecek.

A+A-

Marmara, Karadeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Doğu Anadolu'nun doğusu ve Güneydoğu Anadolu'nun güneyi ile Isparta, Hatay, Çankırı ve Kırşehir çevreleri ile Antalya'nın batısının iç kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığı mevsim normallerinin altında seyredecek.

 

Yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Karadeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Doğu Anadolu'nun doğusu ve Güneydoğu Anadolu'nun güneyi ile Isparta, Hatay, Çankırı ve Kırşehir çevreleri ile Antalya'nın batısının iç kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle hafif kuvvette olacak yağışların Marmara, Güneydoğu Anadolu ve Karadeniz kıyılarında yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek yağışların Hakkari çevreleri ile Van'ın güney kesimlerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor. 

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı mevsim normallerinin altında seyredecek. Rüzgar, batı kesimlerde kuzey ve kuzeybatı, doğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek.

 

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu 5

 

İstanbul: Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı hafif yağmurlu 11

 

İzmir: Parçalı bulutlu 14

 

Adana: Parçalı ve çok bulutlu 18

 

Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra batısının iç kesimleri hafif sağanak yağışlı 16

 

Samsun: Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı yağmurlu 8

 

Trabzon: Çok bulutlu, gece saatlerine kadar aralıklı yağmurlu 9

 

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu 4

 

Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu 14.