1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Meteoroloji'den 3 önemli uyarı
Meteoroloji'den 3 önemli uyarı

Meteoroloji'den 3 önemli uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı son değerlendirmelere göre ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

A+A-

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Samsun, Ordu, Giresun, Sinop, İstanbul, Balıkesir'in kuzeyi ve Bursa'nın batısında kuvvetli, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ve Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda yer yer yoğun olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON UYARISI: Ege ve Akdeniz kıyılarında hafif, iç ve doğu bölgelerde kuvvetli olmak üzere ülke genelinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, zirai don, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA UYARISI: Rüzgarın; Ülke genelinde kuvvetlice (30-50 km/s), Kıyı Ege ile Akdeniz'in kıyı kesiminde fırtına şeklinde (60-90 km/s) esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimlerinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kar yağışlarının Sinop çevrelerinde yer yer yoğun olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

BOLU Parçalı ve çok bulutlu -4

KARABÜK Parçalı ve çok bulutlu -2

SİNOP Parçalı ve çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı kar yağışlı 2

ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı 2

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kar yağışlarının Samsun, Ordu ve Giresun çevrelerinde yer yer yoğun olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor.

ARTVİN Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı -3

GİRESUN Çok bulutlu, yer yer yoğun olmak üzere aralıklı kar yağışlı 2

SAMSUN Çok bulutlu, yer yer yoğun olmak üzere aralıklı kar yağışlı 2

TRABZON Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı 2