1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Meteoroloji'den Uyarı!
Meteoroloji'den Uyarı!

Meteoroloji'den Uyarı!

Bu Saatler Arasında Dışarı Çıkmayın!...

A+A-

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarına karşı vatandaşları uyarırken, güneşin dik geldiği 10.00 -16.00 saatleri arasında güneşte kalma süresinin en aza indirilmesi ve koruyucu tedbirlerin alınması gerektiği uyarısında bulundu.

 

YÜKSEK SICAKLIK UYARISI-

Ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının oluşturacağı olumsuzluklara karşı; özellikle yüksek sıcaklığa karşı hassas ve kronik hastalığı olanlar, yaşlılar ve çocukların güneş ışınlarının dik geldiği 10.00-16.00 saatleri arasında, güneşte kalma süresinin en aza indirilmesi ve koruyucu tedbirlerin alınması gerekmektedir..

 

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

İSTANBUL: Az bulutlu ve açık geçecek. Rüzgar kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 KM/S) esecek. (30)

 

ANKARA: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra parçalı, kuzey çevreleri yer yer çok bulutlu (34)

 

İZMİR : Az bulutlu ve açık geçecek. Rüzgar kuzey yönlerden kuvvetlice (30-50 KM/S) esecek. (34)

 

ADANA: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu (37)

ANTALYA: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu (34)

SAMSUN: Parçalı zamanla iç kesimleri çok bulutlu (26)

ERZURUM: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı (27)

 

VAN: Parçalı zamanla kuzey kesimleri çok bulutlu (27)

DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu (41)

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

MARMARA: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin doğusunun parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölge genelinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 KM/S) esmesi bekleniyor.

 

EGE: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin iç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin kıyı kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 KM/S) esmesi bekleniyor.

 

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

 

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla doğusunun parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde Sivas çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

BATI KARADENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Doğusu ile zamanla bölge geneli parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kısa süreli ve yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

DOĞU ANADOLU: Parçalı, zamanla kuzey ve doğusu çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Ardahan, Kars, Erzurum, Erzincan, Ağrı ve Iğdır çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla doğusunun parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.