1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Meteoroloji'den Yağış Uyarısı
Meteoroloji'den Yağış Uyarısı

Meteoroloji'den Yağış Uyarısı

Karadeniz'de hava durumu...

A+A-

 Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, öğle saatlerinden sonra Van, Hakkari, Kars, Ardahan, Ordu, Giresun, Çankırı, Ankara'nın kuzey ilçeleri ile Kastamonu ve Sinop'un iç kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. Sabah saatlerinde Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Ege, Marmara'nın güneydoğusu ile Eskişehir çevrelerinde sis bekleniyor. Rüzgarın öğle saatlerinden sonra Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor. 


Hava sıcaklığının ülkenin kuzey kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normalleri civarında ve yer yer üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. 


Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, zamanla kuzeybatı kesimlerde yer yer kuvvetli olarak esmesi bekleniyor. 


-BÖLGELERDE HAVA DURUMU- 


Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak: 


MARMARA: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge genelinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde güneydoğusunda sis bekleniyor. Rüzgarın öğle saatlerinden sonra kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor. 


EGE: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde iç kesimlerinde lokal olarak sis bekleniyor. Rüzgarın Kuzey Ege kıyılarında öğle saatlerinden sonra kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor. 


AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçecek. 


İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden sonra Çankırı ve Ankara'nın kuzey ilçelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Eskişehir çevrelerinde lokal olarak sis bekleniyor. 


BATI KARADENİZ: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kastamonu ve Sinop'un iç kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde iç kesimlerinde lokal olarak sis bekleniyor. 


ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Ordu ve Giresun çevrelerinin sağanak yağışlı geçecek. 


DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla doğusu parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kars, Ardahan, Van ve Hakkari çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. 


GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.