1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. MEYDAN PARKINDA İNCELEMEDE BULUNDULAR!
MEYDAN PARKINDA İNCELEMEDE BULUNDULAR!

MEYDAN PARKINDA İNCELEMEDE BULUNDULAR!

Vali Kızılcık Ve Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu

A+A-

Trabzon Valisi Recep Kızılcık ile Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Meydan Parkı'nda incelemelerde bulunurken, Vali Kızılcık yeni çalışmalar için gayret sarfettiklerini dile getirdi. Başkan Gümrükçüoğlu'nu ve emeği geçenleri tebrik ediyorum" dedi.

İkinci etap düzenleme çalışması kapsamında, tarihi eser olan eski belediye binası ile İskenderpaşa Camisi çevresinin yeniden ele alınacağını belirten Vali Kızılcık, "Bu alanda yapılacak çalışmalar ile Meydan Parkı bir bütünlük arz edecek. Meydan Parkı'nı yeni yüzüyle halkın hizmetine sunan ve bundan sonra yapılacak yeni düzenleme çalışmaları için gayret sarf eden Başkan Gümrükçüoğlu'nu ve emeği geçenleri tebrik ediyorum" dedi.

Vali Kızılcık, valilik olarak yapılacak çalışmalara ellerinden gelen desteği vermenin gayreti içinde olacaklarını vurguladı.

Gümrükçüoğlu, ikinci etap çalışmalarını titizlikle sürdürdüklerini anlatarak, şunları kaydetti:

"İkinci etapta kalacak tarihi eserlerin fazla olması, yapılacak çalışmaların büyük bir titizlikle sürdürülmesini zorunlu kılıyor. İkinci etap röleve proje çalışmaları Anıtlar Kurulu'ndan geçti. Restorasyon projesi ise Anıtlar Kurulu'na sunuldu. Kurulun onayının ardından Meydan Parkı ikinci etap düzenleme çalışmalarına başlayacağız. Desteklerinden dolayı Valimize şükranlarımı sunuyorum."