1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Mezar Tahtası Hazırlarken Canından Oldu
Mezar Tahtası Hazırlarken Canından Oldu

Mezar Tahtası Hazırlarken Canından Oldu

Trabzon'da marangozluk yapan 26 yaşındaki Zeki Kara, mezar tahtası hazırlarken kolunu hızara kaptırdı. Vücudu ikiye bölünen genç marangoz, feci şekilde can verdi.

A+A-

Trabzon'un Arsin ilçesinde akıl almaz bir olay yaşandı. Arsin ilçesi'ne bağlı Yolüstü köyünde marangozluk yapan 26 yaşındaki Zeki Kara, atölyesinde çalıştığı bir sırada feci bir kazaya kurban giderek hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre, kendine ait marangoz atalyesinde çalışan olan Zeki Kara, dükkanına gelen bir köylüsünün vefat eden yakını için mezar tahtası istemesi üzerine işe koyuldu. Özellikle büyük ağaç tomruklarının kesilmesinde, biçilmesinde ve tahta şeklini almasında kullanılan şerit hızarı çalıştıran Kara, iddialara göre hızarın önündeki rayların üzerine koyarak kestiği tomruğu istenilen mezar tahtası şekline getirmeye çalıştığı sırada rayların üzerinden atlayarak karşı tarafa geçmeye çalıştığı sırada dengesini kaybetip kolunu hızara kaptırdı.

Bu sırada hızarın kendine doğru çektiği talihsiz genç, bel hızasından ikiye böldü.

Vücudunun bir bölümü rayların üzerinde kalan talihsiz gencin diğer kısmı da yan tarafa düşerek feci şekilde hayatını kaybetti. Olay yerinde hayatını kaybeden Zeki Kara'nın cenazesi yapılan otopsinin ardından ailesine teslim edildi.