1. HABERLER

  2. SPOR

  3. MHK başkanı Müftüoğlu’ndan Trabzonspor ve hakem açıklaması!
MHK başkanı Müftüoğlu’ndan Trabzonspor ve hakem açıklaması!

MHK başkanı Müftüoğlu’ndan Trabzonspor ve hakem açıklaması!

İşte detaylar…

A+A-

 Konyaaltı Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (KONYSİAD) her 15 günde bir düzenlediği toplantının bu seferki konuğu MHK Başkanı Kuddusi Müftüoğlu oldu.

MHK Başkanı Müftüoğlu, göreve başladıktan sonra profesyonel hakemliği getirdiklerini hatırlatarak, 7’si FIFA kokartlı 9 Süper Lig hakemiyle imzalanan sözleşmelerin milat olduğunu ifade etti. Süper Lig’de 38 hakemin görev yaptığını dile getiren Müftüoğlu, bu sezonun sonunda sayının 22’ye indirileceğini belirtirken, 4 yıllık görevi sürecinde 22 hakemin profesyonelleşmesine hazırlık ve alt kategorilerdeki hakemliğin profesyonelliğe adım atılması için çalışma başlattıklarını söyledi.

“GENÇ HAKEMLERE DESTEK KESİNLİKLE DEVAM EDECEK”

Konuşmasının ardından etkinliğe katılanların sorularını yanıtlayan MHK Başkanı Kuddusi Müftüoğlu, ‘Trabzonspor maçında yaşananlardan sonra maçlarda tecrübeli hakemlerin çoğunlukla görev aldığı ve bu süreçten sonra genç hakemlere desteğiniz devam edecek mi?’ sorusuna, şu şekilde cevap verdi:

“Kesinlikle devam edecek. Genç hakemlerin maç yönettikçe deneyim sahibi olacak. Biz onları maçlara vermeye devam edeceğiz. 9 tane profesyonel arkadaşımız var. Bizim A takımımız. Bu arkadaşlarımızdan geçtiğimiz yıllarda faydalandık bundan sonra da daha çok faydalanmaya devam edeceğiz ancak bu kadronun yeni yüzlerle desteklenmesi gerekiyor.”

“BÜTÜN STADYUMLARDA ASAYİŞİ İSTİYORUZ”

Trabzonspor’un sahasında oynadığı Gaziantepspor maçı sonrası Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Vekili İbrahim Usta’nın davranışları ve hakemler açısından görüşlerinin sorulması üzerine Müftoğlu, “PFDK’nın gerekli cezaları verdiğini düşünüyorum. Türk hakemliğinin bu konuda istediği desteği aldığını düşünüyorum. Her stadyumda biz güvenlik ve asayişi net bir şekilde istiyoruz. Bazı stadyumlarda bu bazen mümkün olabiliyor ama bugüne kadar bu yaşadığımız şekilde bir olay yaşamamıştık. Federasyon başkan vekilinin disiplin kuruluna verilmesi ve ceza alması Türk futbol tarihinde bir ilk. Bu şunu gösteriyor. Hakeme veya orada görev yapan TFF görevlisine kim ne yapıyorsa cezasını kendi içimizde veriyoruz. Ayrıca biz hakem olarak kendi içimizden biri böyle bir davranışta bulunuyorsak cezayı kendi içimizde veriyoruz. Bu bizim için yeterlidir” şeklinde konuştu.