1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. MHP Dev afişle tepkisini gösterdi
MHP Dev afişle tepkisini gösterdi

MHP Dev afişle tepkisini gösterdi

Demokratikleşme Paketi'nin açıklanmasında sonra kamuoyunda farklı yorumlar yapılırken MHP Andımız'ın okullardan kaldırılması kararına tepkisini MHP parti binasına dev bir afiş asarak gösterdi.

A+A-

 MHP Genel Merkezi'nin dış cephesine, "Andımız"ın yazılı olduğu büyük boy afiş asıldı.

MHP'nin Balgat'taki genel merkez binasına asılan afişin yanında Türk bayrağı ve parti bayrağı da yer aldı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, önceki günkü grup toplantısında yaptığı konuşmada paketi ülkeye ihanet olarak görmüş ve Öcalan'ı AK Parti'ye eş başkan olarak almasını önermişti. "Net olarak söylemek lazımdır ki, paket PKK’nın filesini doldurmuş, kanlı sofrasına meze olmuştur" diyen Bahçeli, konuşmasını Andımız'dan bir bölüm okuyarak tamamlamıştı. İşte o sözler:

DUYGULANARAK HATIRLADIĞIMIZ ANDIMIZ

"Son olarak ilkokullarda okutulan ve hepimizin de hafızalarında derin izler bırakan, duygulanarak hatırladığımız, duyunca mırıldanarak eşlik ettiğimiz Andımız’ın kaldırılma hazırlığı büyük bir ahlaksızlıktır.

Başbakan Erdoğan ve zihniyeti, her sabah yavrularımızın, Türk’üm demelerinin, doğruyum diye haykırmalarının, çalışkanım diyerek seslenmelerinin neresinden rahatsızdır?

Sayın Başbakan bölücü terör örgütü bu kadar mı gözünü korkuttu, bu kadar mı aklını başından aldı?

Yarın çocuklarımızın aileleri okulları sardığında, hep bir ağızdan Andımızı okuduğunda Başbakan ve hükümeti ne yapacak, mesela bunlara da gaz sıkacak kadar gözü dönecek midir?

Bu karanlık kampanya dikiş tutmayacak, yavrularımızı ve geleceğimizi PKK’ya havale etme, peşkeş çekme sinsiliği Allah’ın izniyle maya tutmayacaktır.

Ve sizlerin huzurunda Andımızın son satırlarını yüksek sesle okuyarak konuşmamı bitirmek istiyorum:

“Varlığım Türk varlığına armağan olsun, Ne Mutlu Türküm Diyene”