1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. MHP Lideri kürsüden hükümete seslendi
MHP Lideri kürsüden hükümete seslendi

MHP Lideri kürsüden hükümete seslendi

MHP Lideri Devlet Bahçeli grup toplantısında gündeme dair eleştirilerde bulundu. Ergenekon Davasında verilen müebbet hapis cezası verilen komutanlar hakkında açıklama yapan MHP Lideri hükümete sert bir dille seslendi.

A+A-

 İşte o konuşma...

Türkiye'nin değişik nitelikteki meseleleri üst üste birikerek kalın ve katmanlı bir meseleye dönüşmüştür. Meselelerin seyri umut verici değildir.

Türkiye kanama geçirmekte pansuman tedaviler ayaküstü müdahaleler çözüm olmamaktadır. AKP hükümeti ülkemizi yangın yerine çevirmiştir. Rotasını şaşıran her yönden iflas eden milli kimlikle yolunu ayıran AKP Türkiye'yi kapkara bir sürecin içine sokmuştur. Biliniz ki Türkiye böyle gidemeyecektir. Türk milleti bu siyasi zihniyetin içerisinde parçalanmaktadır.

Elbette bu bilince sahip çıktığımız için çalışmalarımızı yoğunlaştırarak aziz milletimizle kavuşuyor ve görüşüyoruz. Önce Kocaeli'nin Darıca ilçesine giderek Belediye Başkan adayımızı ilan ettik. Başarmaktan başka çaremiz olmadığını gösterdik. Ordu, Giresun ve Trabzonda bulunarak vatandaşlarımızla bir araya geldik. Adaylarımızı gururla duyurduk.

'ÇANAKKALE'Yİ ANLAYAMAZSIN'

Başbakan Çanakkale'de yine yalan ve riyaya çakılmış kalmıştır. Sen milliyetçiliği ve milleti bilmediğinden Çanakkale'yi de anlayamazsın. Türk milletini birbirine düşürmeye çabalarken neyin milliyetinden hangi milletten bahsedebilirsin. Aziz şehitlerimiz bizim vazgeçilmez sevdamızdır. Başbakan şehitlere 'kelle' derken biz şehitler ölmez diyorduk. Başbakan kanlı projelere eş başkanlık görevini üstlenmiştir. MHP şehitlerimizin Türklüğün bekçisidir. Çanakkale ruhunun kılavuzumuz olduğunu belirtmek istiyorum.

'ASLINDA BU SAMİMİ BİR DİLEĞİMDİR...'

Türk kültürüne mâl olan Nevruz yüzyıllardır kutlanmaktadır. Bu bayramın yalnızca bir mevsim değişimi olarak yorumlanması bir tarafını eksik bırakacaktır. Nevruz kavuşmanın engin muhabbetin debisi yüksek akan milli manevi nehridir. Bu nehirde Türk'ün tarihi ve emanetleri yüzmektedir. Nevruz büyük milletimin özgürlük ve hükümranlığının kaynağı ve asırlar önce yakılan Ergenekon ateşinin kıvılcımıdır. Tüm milletimin Nevruz bayramını kutluyor ve anlamına uygun olarak kutlanmasını temenni ediyorum.

BÖLÜCÜ ÖRGÜTE İPOTEK EDİLMİŞTİR

Nevruz büyük milletimin özgürlük ve hükümranlığının kaynağı ve asırlar önce yakılan Ergenekon ateşinin kıvılcımıdır. Ancak bu yıl Nevruz bayramı bölücü örgüte ipotek edilmiştir. Nevruz bayramına henüz zaman varken AKP, PKK maşası mihraklara ortam açmıştır. Başta Kazlıçeşme olmak üzere İmralı canisinin posterleri hiçbir korku emaresi olmadan açılmıştır.

BARBAR PİYONLAR

Bölücülük kartelinin vahşi ve barbar piyonları güvenlik güçlerimize açıkça meydan okumuştur. AKP’nin yönetiminde Türklük suç bayrak tahrik Türkçe ayıp vatan pay edilecek sahipsiz arazi olarak tanımlanmıştır.

'PKK'YI KURTAR, TSK'YI MAHKUM ET'

AKP süreç denilen ihanet adımlarını hızlandırmıştır. BDP heyeti Ergenekon davasında ağırlaştırılmış müebbet cezalarının yağmur gibi yağdığı günde İmralı canisiyle buluşmuşlardır. Başbakan bölücü çöpçatanlığına soyunmuştur. Başbakan ver başkanlığı al özerkliği takasına yeni halkalar eklenmiştir. Kurtar PKK’yı mahkum et TSK’yı… Olay bu noktaya doğru gitmektedir. Başbakan PKK ile birlikte Türk ordusuna tuzak kurmakta ve değirmen gibi öğütmektedir.

Üçüncü İmralı heyeti ülkemizin hangi ellere kaldığını göstermektedir. İmralı canisi de ‘Türkiyelilik’ zırvasıyla Başbakan gibi karanlık görüşlerini ortaya koymuştur.

Türkiye ne yazık ki İmralı’da yatan bir teröristin ağzına bakar hale gelmiştir.

'AKP PUSMAKTA'

PKK rest çektikçe AKP pusmakta PKK sözde jest yaptıkça AKP mest olmaktadır. İmralı canisi ağızını açtıkça Başbakan susmakta fırsat buldukça da yurt dışına kaçmaktadır.

Nevruz bayramında sergilenecek kepazelikler içine bekleme dönemine girilmiştir. Önümüzdeki günlerde İmralı canisi sözde demokratikleşme çağrısında bulunacak serbest kalma arayışında olacak, TBMM’nin devreye girmesini bekleyecek, PKK’nın Mekap yönetimiyle sınır dışına çıkmasını isteyecektir.

'YERİ GELDİĞİNDE ALNINI KARIŞLARIZ'

TBMM’yi PKK’nın önüne paspas etmeye çalışanlara fırsat vermeyiz ve hepsinin de yeri geldiğinde alnını karışlarız.

TBMM’yi Kandil’e çevirmeye gayret eden ahlaksızlar dikkat ediniz, ayağınızı denk alınız, İmralı kölesi olan Kandil muhipliğinde karar kılanlar size açıklıyorum, Türkiye’nin İmralı sürecine ihtiyacı olduğunu iddia edenler size beyan ediyorum, 8 kamu görevlisini jest olarak gören zavallılar size söylüyorum, başaramayacaksınız. Muvaffak olamayacaksınız. Firavun taburlarınızla önümüzü tıkayamayacaksınız. Öcalan’ın doğrusu isin doğrunuz bizim doğrumuz büyük Türk milletinin doğrusudur. MHP son sözünü henüz söylememiştir, duyduk duymadık demeyin.

MHP çözüm süreci denilen çözülme ve çöküş planına karşıdır ve her daim karşı olacaktır.