1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. MHP Lideri sert konuştu
MHP Lideri  sert konuştu

MHP Lideri sert konuştu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Antalya’da gerçekleşen etkinlikler sırasında yaptığı konuşmada özellikle Başbakan Erdoğan’a ve AK Parti iktidarına yüklendi. Bahçeli Akil insanların ihaneti asla unutmayacaktır dedi.

A+A-

 MHP lideri, ‘vahim tablo’ diye tanımladığı duruma milliyetçilerin müdahale vaktinin yaklaştığın söyledi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Antalya’nın Korkuteli İlçesi’ndeki geleneksel Dereköy Kartal Yaylası Yörük Türkmen Şenlikleri’nin katıldı. Burada vatandaşlara hitap eden Bahçeli, AK Parti iktidarına yüklendi. Başbakan Erdoğan ile Akil İnsanlar Heyetleri’ne sert eleştirilerde bulunan Bahçeli, “Başbakan Erdoğan ‘Türk bayrağını kaldıralım’ diyen yabancı hayranı köksüzleri akil yapmıştır.

63’lüklerin ihaneti

63 sözde akil, PKK’nın yedeği, taşeronu, izcisi, kapıkulu, kölesi haline gelmiştir. Türk milleti 63’lüklerin ihanetlerini asla unutmayacak ve affetmeyecektir” dedi.

Türkiye’nin adım adım parçalanmaya gittiğini, Başbakan Erdoğan ve yanındakilerin vatana ihanet içinde olduğunu öne süren Bahçeli, “PKK’nın isyan ve başkaldırma hedefi hızla gerçekleşmektedir. Vatanımızın bir bölümünün sözde Kuzey Kürdistan olarak tarif ve tanımı uluorta yapılmaktadır. Gelin görün ki, Başbakan’dan ses yoktur. Hükümet dut yemiş bülbül gibidir. Sayın Başbakan Yörük ve Türkmenlerin huzurunda sana soruyorum. Bölünmeye ikna oldun mu? Kürdistan’a onay verdin mi? İmralı canisinin özgürlüğüne vade biçerek rıza gösterdin mi?” diye konuştu.

PKK’ya soruyorlar

Başbakan Erdoğan’ın Taksim’i kuşattığını, terörist dostlarının ise Doğu ve Güneydoğu’da benzerini yapmaya teşebbüs ettiğini kaydeden Bahçeli, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye Cumhuriyeti ne zamandan beridir yapacağı karakolları kanlı terör örgütüne sormaktadır? Türkiye Cumhuriyeti ne zamandan beridir egemenlik haklarını PKK’yla paylaşmaktadır? Bu nasıl bir çürümüşlüktür? Devlet nerededir, hükümet nerededir, Başbakan nereye gitmiştir?”

Vahim tablo

Bu ’vahim’ tablonun farkına varan milliyetçilerin müdahale vaktinin yaklaştığını kaydeden Bahçeli, “Türkmenlerin ve Yörüklerin inisiyatif almalarının zamanı gelmektedir. İnanıyorum ki, er ya da geç seçim vakti gelip çattığında Başbakan ve zihniyeti kaçacak delik, sığınacak ülke arayacaktır” dedi.