1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. MHP Trabzon'dan Kadınlar Günü mesajı...
MHP Trabzon'dan Kadınlar Günü mesajı...

MHP Trabzon'dan Kadınlar Günü mesajı...

MHP Trabzon'dan Kadınlar Günü mesajı...

A+A-

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla MHP Trabzon Kadın Kolları İl Başkanlığı tarafından bir mesaj yayınlandı. Kadın Kolları İl Başkanı Gülen Demir mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

“Cennet annelerin ayakları altındadır diyen bir inancın ve kadının Devlet yönetiminin en üstünde tutulduğu Türk geleneğinin kadınları olan bizler kendimizi çok şanslı hissediyoruz. Dünyanın çoğu yerinde kadınlar 2. Sınıf vatandaş olarak görülürken; Türk kadını seçme ve seçilme hakkına çoktan kavuşmuştu. Bu konuda gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’e sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.

 

Verilen her görevi layıkıyla yerine getiren kadınlarımız Toplumun her kesimi tarafından takdir görmektedir. Kadın elinin değdiği her yerde güzellik, göz nurunun düştüğü  her noktada bir ahenk bulunmaktadır. Evinde anne, işyerinde çalışan, toplumda saygın bir fert olan kadınlarımızın ülkemizin toplumsal birliği ve dirliği için hayati rolleri olduğu hepimizin malumudur. Gelecek nesillerin yetişmesinde yeri doldurulamayacak bir önemi olan ve sevgiyi, nezaketi, inceliği öğreten yine onlardır.

 

Özellikle kadınlarımıza yönelik insanlık dışı saldırıların, şiddet olaylarının, taciz ve tecavüz vakalarının endişe verici bir şekilde arttığı görülmektedir. Son derece trajik bu rezaletlerin önlenememesi, engellenememesi ve suçluların hak ettikleri cezayı bulmaması vicdanları sızlatmaktadır. Son yıllarda kadınlarımızın muhatap olduğu ve bizleri son derece kaygılandıran bu insanlık dışı muamelelerin tamamen yok edilmesi için; başta siyasi sorumluluk sahipleri olmak üzere herkes üzerine düşeni eksiksiz yerine getirmelidir.

 

Bu vesileyle her şeyin en güzeline layık olan Türk kadınının Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, Türk-İslam coğrafyasındaki kadınların bu anlamlı gününü tebrik ediyorum. Biz kadınlar; bir demir yumruk, bir cesur yürek dimağlarda.”