1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. MHP'de kritik gün
MHP'de kritik gün

MHP'de kritik gün

Karar bekleniyor!

A+A-

MHP'de muhaliflerin 19 Haziran 2016'da yaptığı ve Devlet Bahçeli'nin "korsan, paralel" olarak tanımladığı kurultayla ilgili kararın verilmesi bekleniyor.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile kongrede rakibi olan genel başkan adayları arasındaki hukuk mücadelesinde karar gününe gelindi.

KARARA BAĞLANMASI BEKLENİYOR

Hürriyet Gazetesinden Umut Erdem'in haberine göre, muhaliflerin 19 Haziran 2016’da yaptıkları kurultaya karşı, Üst Kurul delegesi ve eski milletvekili Cemal Enginyurt’un açtığı davanın bugün karara bağlanması bekleniyor.

MUHALİFLERİN LEHİNE KARAR ÇIKARSA...

Davada genel başkan adayları Meral Akşener, Sinan Oğan, Koray Aydın ve Ümit Özdağ lehine karar çıkması durumunda yeniden olağanüstü kurultay hazırlığı gündeme gelebilecek.

MUHALİFLER KENDİ KENDİLERİNE KURULTAY YAPMIŞTI

MHP'li muhaliflerin 19 Haziran 2016'da yaptığı olağanüstü tüzük kurultayında MHP Tüzüğü değiştirilmiş ve seçimli olağanüstü kurultay kararı alınmıştı.  

"PARALEL VE KORSAN KURULTAY"

Bahçeli, "Bunlar yarın paralel kurultayı nasıl yapacaktır. Sizleri paralel korsan kurultaya değil, 10 Temmuz'da ülkücülerin muhteşem şölenine bekliyorum. 19 Haziran'da kurultayımız yoktur. Kapımız kapalıdır'' dedi.