1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. MHP'li Aydın'dan asgari ücret tepkisi
MHP'li Aydın'dan asgari ücret tepkisi

MHP'li Aydın'dan asgari ücret tepkisi

Sert tepki gösterdi.

A+A-

Ak Parti'nin asgari ücretine MHP'li Yavuz Aydın'dan tepki...

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Trabzon Milletvekili Yavuz Aydın 1 Kasım seçimleri öncesi Ak Parti’nin seçim beyannamesinde asgari ücretin bin 300 TL olarak açıklanmasına sert tepki gösterdi.

Trabzon’un Ortahisar ilçesinde seçim çalışmalarını sürdüren Aydın, “Daha 4 ay önce 7 Haziran seçimleri öncesi bin 400 TL olarak açıkladığımız asgari ücreti çok bulanların, ülke batar, kaynak nerden bulacaklar diyenlerin aklı şimdi mi başına geldi? Milleti açlığa mahküm eden politikaların çöktüğünü artık Ak Partili siyasetçiler de farkına varmıştır. Asgari ücretten vergiyi bile kaldırmayanlar şimdi asgari ücretliye şirin gözükme derdine düşmüştür. 21 Eylül 2012 tarihinde mecliste gurubu bulunan partilerin ortak kararı ile birlikte asgari ücretten vergi alınmaması kararlaştırılmadı mı? Buna rağmen bu kararın hala günümüzde uygulanmaması Ak Parti hükümetinin samimiyetsiz politikalarının bir göstergesidir. Milliyetçi Hareket Partisi’nin seçim taahhütleri arasında yer alan asgari ücretin bin 400 TL’ye çıkartılacak olmasına karşı çıkan AK Parti yönetiminin 1 Kasım seçimleri öncesi asgari ücreti bin 300 TL’ye çıkartacağını vaat etmesi asgari ücretli seçmenle dalga geçmenin yanında, samimiyetsiz politikaların bir yansımasıdır. Daha 4 ay önce asgari ücretli çalışanlara bin 400 TL maaşın kaynağını nereden bulacaksınız diyerek yıllardır asgari ücretliyi açlığa mahkum edenler, ülke batar, bu politikalar popülist politikalar diyenler şimdi asgari ücreti bin 300 TL yapmayı taahhüt ediyor. Bu ülke işçisine 100 TL fazla verince mi batacak?” dedi.

MİLLETE BOYUN EĞDİRDİLER

Vatandaşın, dar gelirli çalışanların yoksulluğa mahkum edildiğini belirten Aydın, “Zenginin, yandaşın daha da zenginleştiği, dar gelirlinin ise sosyal yardımlara mahkum edilerek, Ak Parti hükümetine el açmasına neden olan ekonomik politikaların artık son bulma zamanı gelmiştir. Türk milleti asil duruşunun gereği olarak emeğinin karşılığını alacak, kimseye, hiçbir kuruma, devlete dahi el açtırılmayacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi dün olduğu gibi bugün de ve yarında milletinin huzuru ve refahı için ne gerekiyorsa yapacak, millet dilenci haline getiren Ak Parti iktidarının elinden kurtaracaktır. Kumanya yakacak ve nakdi yardımların yerine milletimiz alın terinin hakkını alarak onurlu bir şekilde yüzünü kızartmadan, boynunu bükmeden ailesi ile birlikte mutlu yarınlara koşacaktır” şeklinde konuştu.