1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Milletvekilleri'ne büyük imkan!
Milletvekilleri'ne büyük imkan!

Milletvekilleri'ne büyük imkan!

Dikkat...! Üç kişiyi işe alabilecekler...

A+A-

 Oylarınızla Ankara’ya gönderdiğiniz milletvekilleri önce sokaktan iki kişiyi meclise taşıyarak sekreter veya danışmanı yapabiliyordu.

Şimdi bu kontenjana bir ilave yapıldı. Üç kişi oldu. Yani şu anda seçip Ankara’ya gönderdiğiniz vekiliniz lise mezunuysanız 2 bin, üniversite mezunuysanız 2 bin 600 lira maaşla kolunuzdan tutup sizi TBMM’de danışman yardımcısı olarak istihdam edebilir. Daha çok şoför olarak kullanılacak olan danışman yardımcıları konusunda Trabzon’un iktidar ile muhalefet milletvekilleri çok ketum. Kimi meclise getirdiklerini söylemiyorlar. Ya da böyle bir hakkı olduğunu ne teşkilatları ne de bir başkaları ile paylaşıyorlar. 

Bu arada içiniz rahat olsun, vekil birinci dereceden yakınını o kadroya alamıyor. Ama eşinin yakınını alabiliyor. Birkaç günden bu yana bu kadroyu bizim vekillerimiz kiminle doldurdu araştırdık. Sağlam bir bilgiye ulaşamadık. Vekillerimiz kıyak istihdam danışman yardımcılarını çok gizli operasyonla alıyor herhalde. Eğer partiliyseniz ve vekilinizle seçimden önce kader birliği yapacak kadar yakın olduysanız, en azından siz araştırın. Çevrenizde bir sürü işsiz var değil mi? Bakalım uğruna oy topladığınız hangi vekil size bu kıyak kontenjanından bilgi verecek. Bu arada hakkını verelim bir tek Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Trabzon’dan bir kişiyi bakanlık katına taşıdı. O da meslektaşımız Selahattin Aydınlı. Aldı bakanlığa getirdi. Böylelikle Bayraktar bir anlamda görevini yaptı. Şimdi merak ediyoruz; Volkan Canalioğlu, Koray Aydın, Safiye Seymenoğlu, Aydın Bıyıklıoğlu, Faruk Özak hakkı olduğu ikinci danışman kadrosunu kimden yana kullandı? Trabzon’dan birini mi aldılar, yoksa..?