1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Milli Takıma 2 yıldız daha!
Milli Takıma 2 yıldız daha!

Milli Takıma 2 yıldız daha!

Milli Takımımıza iki orta saha oyuncusu daha katılmak üzere.

A+A-

Özellikle orta sahada geniş bir oyuncu havuzuna sahip olan Milli Takımımıza iki orta saha oyuncusu daha katılmak üzere.

 

Daha önceden Almanya Milli Takımı'nı seçtiğini bildiren ancak Almanya A Milli Takımı'yla hiçbir mücadeleye çıkmayan Tolgay Arslan'ın Türkiye için oynama talebi, sezon sonunda FIFA tarafından karara bağlanacak.

 

SCHELOTTO DAVASI ÖRNEK TEŞKİL EDİYOR

 

Arjantin'de doğan ancak İtalya Milli Takımı'nda 4 dakika forma giyen Ezequiel Schelotto, FIFA'dan Arjantin Milli Takımı'nda oynamak için izin almıştı. Schelotto'nun Arjantinde'de oynama hakkını kazanması, Tolga Ali Arslan'ın Türkiye Milli Takımı için oynaması için emsal oluşturacak. Tolgay Arslan, 2009'de U17 Milli Takımı'nda forma giydikten sonra Almanya Futbol Federasyonu'ndan gelen teklifi değerlendirmiş ve 2012'de tercihini Almanya'dan yana kullanmıştı.

 

KEREM DEMİRBAY'IN KARARI BEKLENİYOR

 

Fatih Terim'in orta saha için gözlerinden biri olan Kerem Demirbay içinse, oyuncunun kararaı bekleniyor. Almanya Milli Takımı'nın da yakından izlediği futbolcu önceki aylarda açıklamalarda bulunan Fatih Terim, Ukrayna ile oynanacak maç öncesinde, ''Bir sürpriz yapacaktık, bu kadroya Hoffenheim'de bir çocuğumuz vardı. Yakın gelecekten birkaç sürprizimiz olacak.Çok beğeniyorum Kerem'i. İnşallah yakın zamanda burada olacak'' ifadelerini kullanmıştı.