1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Mimarlık Öğrencileri Çaykara´da Kitap Dağıttı
Mimarlık Öğrencileri Çaykara´da Kitap Dağıttı

Mimarlık Öğrencileri Çaykara´da Kitap Dağıttı

Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğrencileri...

A+A-

Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğrencileri tarafından  Çaykara İlçemizde bulunan İlkokul ve Ortaokul Öğrencilerine yönelik Kitap Dağıtımı Etkinliği gerçekleştirildi.

 

Genç Mimarlar ilk olarak Üniversitede kendi aralarında örgütlendiler. Arkadaşları aracılığı ile Kitap toplama kampanyası başlattılar.

Yüzlerce kitap yığıldı Genç Mimarlarımızın önünde.Ve de Mimarlarımız topladıkları kitapları İlkokul ve Ortaokul seviyelerine göre ayırıp ayrı ayrı koli haline getirerek Eğitimde Trabzon İlimizin gözbebeği olan zirvedeki İlçe Çaykara'nın yolunu tuttular.

 

Çaykara İlçesinde ilk olarak İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali'yi ziyaret eden öğrenciler burada projelerinden İlçe Milli Eğitim Müdürüne söz ettiler.Gerekli izinler alındıktan sonra ise Genç Mimarlarımız İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Erdoğan Karakaş  Rehberliğinde kitapları dağıtmak üzere yollara düştüler.

İlk olarak Karaçam Mahallesine giden Genç Mimarlar Karaçam İlkokulu ve Ortaokuluna kitap hediye ettiler.Burada Öğrenciler ile bolca sohbet eden ve Öğle Yemeğini Karaçam'da yiyen Şube müdürü ve Öğrenciler buradan Köknar Mahallesine geçtiler.Köknar Ortaokuluna da kitap kolilerini hediye eden genç Mimarlar buradan Taşkıran Hüseyin Vehbi Fettahoğlu ve Mustafa Özer Ortaokuluna geçtiler.

 

Taşkıran'da Kitap dağıtımı gerçekleştiren ve de öğrenciler ile gönüllerince çeşitli oyunlar oynayan genç Mimarlar son olarak ise Uzungöl'e çıktılar.Uzungöl İlkokulu ve Uzungöl Ortaokulunun kitaplarını da dağıtan genç Mimarlar havanın da güzel olması sebebi ile okulun bahçesinde öğrenciler ile birlikte oyuna daldılar.Öğrenciler ile birlikte ip atlayan,top oynayan genç mimarlar okuldan ayrıldıktan sonra ise Barajlar Mevkiine küçük bir gezi düzenlediler.Daha sonra gölün etrafında akşam turu atan Genç Mimarlar Uzungöl'de bir bRestaurant'ta akşam çayını yudumlayarak bu anlamlı etkinliği tamamlamış oldular.

Etkinlik ile ilgili olarak düşüncelerini aldığımız İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Erdoğan Karakaş Çaykara İlçemizde öğrencilerimize kitap okumayı sevdirmek ve öğrencilerimizin severek ve isteyerek bilinçli bir şekilde kitap okumalarını sağlamak amacı ile etkinliklere devam ettiklerini ifade etti.

 

Kitap okumayı sıkıcı bunaltıcı bir etkinlik olmaktan çıkarıp oyunlaştırarak keyif veren bir etkinlik haline getirmeye çalıştıklarını ifade eden Erdoğan Karakaş projelerine Desteklerinden dolayı KTÜ Mimarlık Fakültesi öğrencilerine teşekkür etti.

/resimler/2016-5/14/1420199215502.jpg

/resimler/2016-5/14/1420512809826.jpg

/resimler/2016-5/14/1421256248088.jpg